США: дефолт Росії показав вплив санкцій на її економіку

Російський державний прапор майорить над штаб-квартирою Центрального банку в Москві, Росія, 29 березня 2021 року. REUTERS/Максим Шеметов/Архів

Росія вперше за більше ніж століття здійснила дефолт за своїми міжнародними облігаціями, заявив Білий дім, оскільки широкі санкції фактично відрізали країну від глобальної фінансової системи, що робить її активи недоторканими.

Кремль, у якого є гроші на виплати за рахунок надходжень від нафти та газу, швидко відхилив претензії та звинуватив Захід у тому, що він доводить його до штучного дефолту. Раніше деякі власники облігацій заявляли, що не отримували прострочених відсотків у понеділок після закінчення основного терміну платежу в неділю. читати більше

З моменту вторгнення в Україну 24 лютого Росія намагалася виплатити 40 мільярдів доларів за непогашеними облігаціями.

"Сьогодні вранці новини про дефолт Росії, вперше за більше ніж століття, говорять про те, наскільки сильні дії США разом з союзниками та партнерами, а також наскільки потужний ефект вони мають на російську економіку", - сказав американський чиновник на полях саміту G7 в Німеччині.

Зусилля Росії уникнути першого великого дефолту за міжнародними облігаціями після більшовицької революції понад століття тому наприкінці травня були зупинені, коли Управління контролю за іноземними активами Міністерства фінансів США (OFAC) фактично заблокувало Москву від здійснення платежів.

Дивіться також: Будемо підтримувати Україну стільки, скільки потрібно – спільна заява лідерів країн "Групи семи"

«З березня ми думали, що дефолт Росії, ймовірно, неминучий, і питання було тільки в тому, коли», – сказав Денніс Граніцкі, керівник відділу суверенних судових справ юридичної фірми Quinn Emanuel, у коментарі Reuters перед недільним терміном.

Офіційний дефолт був би значною мірою символічним, оскільки Росія наразі не може позичати на міжнародному рівні і не потребує цього завдяки великим доходам від експорту нафти та газу. Але стигма, ймовірно, підвищить вартість позик у майбутньому.

Йдеться про виплати в розмірі 100 мільйонів доларів у вигляді відсотків за двома облігаціями, одна номінована в доларах США, а інша в євро, які Росія мала сплатити 27 травня. Виплати мали пільговий період у 30 днів, який закінчився в неділю.

Міністерство фінансів Росії заявило, що здійснило платежі до свого Національного розрахункового депозитарію (NSD) в євро та доларах, додавши, що виконало зобов’язання. У розмові з журналістами прес-секретар Кремля Дмитро Пєсков заявив, що те, що платежі були заблоковані Euroclear через санкції Заходу проти Росії. Кліринговий центр Euroclear не відповів на запит на коментар.