США, Британія та Австралія запровадили санкції проти російської кіберзлочинної мережі

Управління з контролю за іноземними активами Міністерства фінансів США та його колеги з Британії та Австралії наклали санкції на Zservers, російського постачальника послуг гостингу, що ігнорував або ухилявся від запитів правоохоронних органів, а також двох російських громадян.

США, Велика Британія та Австралія запровадили санкції проти російського постачальника послуг вебгостингу та двох росіян, які адмініструють цей сервіс з виробництва програм-вимагачів LockBit.

Управління з контролю за іноземними активами Міністерства фінансів США та його британські та австралійські колеги наклали санкції на Zservers, російського постачальника послуг гостингу, що ігнорував або ухилявся від запитів правоохоронних органів, а також двох російських громадян, які керували Zservers.

Міністерство фінансів США стверджує, що Zservers надав LockBit доступ до спеціалізованих серверів, призначених для протидії правоохоронним органам. Атаки програм-вимагачів LockBit забрали понад 120 мільйонів доларів від тисяч жертв по всьому світу.

За даними Агентства з кібербезпеки та безпеки інфраструктури США, LockBit працює з 2019 року та є найбільш поширеним варіантом програм-вимагачів у всьому світі.

Виконувач обов’язків заступника міністра фінансів з питань тероризму та фінансової розвідки Бредлі Сміт заявив, що дії відомств США, Британії та Канади "підкреслюють нашу колективну рішучість порушити всі аспекти цієї злочинної екосистеми, де б вона не була, для захисту нашої національної безпеки".

LockBit пов’язують з атаками на виробника літаків Boeing, атакою в листопаді 2023 року на Industrial Commercial Bank of China, Королівську пошту Великої Британії, Національну службу охорони здоров’я Британії та міжнародну юридичну фірму Allen and Overy.

Програмне забезпечення–вимагач – це найбільш руйнівна форма кіберзлочинності, яка завдає шкоди місцевим органам влади, судовим системам, лікарням і школам, а також підприємствам. З нею важко боротися, оскільки більшість злочинних угруповань базуються в колишніх радянських державах і поза межами досяжності західного правосуддя.

Теммі Брюс, речниця Державного департаменту, заявила, що санкції у вівторок "підкреслюють відданість Сполучених Штатів разом з нашими міжнародними партнерами боротьбі з кіберзлочинністю та деградацією мереж, які дозволяють кіберзлочинцям атакувати наших громадян".

Дивіться також: ЄС та Канада у 2024 надали Україні більше допомоги, ніж США. НАТО звітує про допомогу Києву і розглядає сценарії подальшої підтримки