До 3 листопада 2015 року посольство США прийматиме заявки на участь у диверсифікаційній візовій лотереї, за якою громадяни України можуть отримати американську візу в 2017 році. Прийом анкет стартував опівдні 1 жовтня за Вашингтонським часом.
Програма Diversity Viza розрахована на громадян держав, які традиційно мають низький рівень імміграції до Сполучених Штатів. Загалом у світі на рік видається 55 тисяч диверсифікаційних віз, близько 1200-1500 з них у минулі роки отримували українці, повідомив генеральний консул США Вільям Бистрянські.
Подавати заявки на участь у диверсифікаційній візовій лотереї потрібно на сайті Держдепартаменту США. Обов’язковою умовою участі є закінчена середня освіта і щонайменше дворічний стаж трудової діяльності. Подача аплікаційних форм у рамках програми безкоштовна, наголошує Вільям Бистрянські, оплата здійснюється лише на етапі власне оформлення візи.
«До цього моменту, до того, як ви виграли лотерею, до того, як ви подивились на сайт і дізнались, що ваші дані там, – ви не повинні нікому платити ані копійки», – наголосив він.
Щороку, додав він, консульство одержує тисячі фальшивих заявок від фірм, що пропонують посередництво в оформленні диверсифікаційної візи, тому, попередив Бистрянські, такі заявки консульством будуть анулюватися.
«Ви маєте право подати лише одну заявку. Якщо раптом з’являється дві або більше заявок – тоді ви дискваліфіковані, не можете продовжувати. Це дуже важливий момент тут, в Україні, де так звані агентства – а насправді, шахраї – вводять багато тисяч фальшивих заявок. Люди, які отримують дані від цих так званих агентств, насправді – жертви шахрайства, і вони мають звернутися до правоохоронних органів тут, в Україні, і, в принципі, вони можуть відправляти ці дані нам», – додав генеральний консул США.
Результати візової лотереї стануть відомі у травні 2016 року, після цього заявників, що виграли, запрошують для подальшої співбесіди до консульства. Сама ж віза терміном до шести місяців оформлюється у 2017 році.
Дивіться також: Чого українські етнічні меншини хочуть від держави? - коментар активіста
Your browser doesn’t support HTML5