США та Велика Британія ввели нові санкції проти посадовців правоохоронних органів Грузії, звинувачуючи їх у порушеннях прав людини під час придушення протестів у Тбілісі.
"Після виборів у Грузії ключові посадовці Міністерства внутрішніх справ вдались до жорстких і злісних переслідувань проти власних людей, включаючи міжнародні переслідування журналістів та застосування насильства", - заявляє в.о. заступника міністра фінансів США Бредлі Сміт.
Після того, як прем'єр-міністр Грузії Іраклі Кобахідзе заявив про те, що Грузія зупиняє перемовини про вступ до Європейського Союзу, в країні відбулись масові протести.
Влада відповіла на них жорсткими діями, які викликали осуд міжнародної спільноти. США заявили, що грузинські правоохоронці коїли "невідповідне насильство, спрямоване на придушення дисидентів та знеохочення протестувальників".
Велика Британія назвала "шокуючими" дії грузинських правоохоронців.
"Шокуюче насильство проти протестувальників, лідерів опозиції та журналістів є кричущим нападом на демократію та основоположні свободи грузинського народу", - заявив міністр закордонних справ Великої Британії Девід Ламмі.
Насильство проти лідерів опозиції, мирних активістів та журналістів було зафіксоване і з боку правоохоронців під час протестів в Грузії після прийняття закону про "іноземний вплив".
Санкції ЄС проти провідних грузинських посадовців 16 грудня заблокували Угорщина та Словаччина. Лідери ЄС затвердили план із призупинки візової лібералізації для країни. Велика Британія також раніше оголосила про зупинку програм допомоги Грузії. США 16 вересня ввели санкції проти інших посадовців правоохоронних органів, а в грудні ввели візові обмеження проти посадовців Грузії.
Дивіться також: Трамп закликає відхилити законопроєкт про витрати, підвищуючи ймовірність шатдауну