Південнокаліфорнійський університет у Лос-Анджелесі є найпопулярнішим вищим навчальним закладом серед іноземних студентів. Щороку університет приймає понад сім тисяч студентів з різних куточків світу, включно з Україною. Що саме приваблює іноземців до цього університету?
Зустріч американських студентів з їх однокурсниками-іноземцями стала вже традицією. Інструктор Вінсент Вігіл каже, що новоприбулих цікавить про Америку – все:
«Ми створюємо для них можливість поспілкуватися з американськими студентами і розпитати…про життя… про дозвілля… про те, чому американці обрали цей університет».
Південнокаліфорнійський університет славиться своїми спортивними дисциплінами. Не відстають, однак, і академічні.
На факультет кінематографії, наприклад, усі почали подаватися, коли з’ясувалося, що його закінчив Джордж Лукас – режисер «Зоряних війн».
Користуються популярністю і факультети ведення бізнесу, зв’язку, гуманітарних та інженерних наук.
Щороку університет набирає сім тисяч міжнародних студентів. Кожен четвертий їх випускник магістерської програми – іноземець.
Тоні Тамбаскія – директор відділу міжнародних зв’язків – пояснює це активною рекрутською діяльністю університету за кордоном:
«На поточний момент у нас вчаться студенти зі 115 місць світу. Очолює список Індія, звідки прибуло півтори тисячі студентів. З Китаю, мабуть, не менше».
Для американських університетів студенти з інших країн є чудовим джерелом поповнення бюджету, тому що іноземці платять повну вартість навчання. Менше п’яти відсотків іноземних студентів отримують фінансову допомогу від університету.
Голова приймальної комісії Кетрін Гаррінґтон каже, що з усіх країн світу найбільше заявок надходить з Азії:
«Люди з країн Азії завжди навчалися у нас, так що це стало традицією».
Традицією, що бере початок з 1890 року, коли в університеті вчився студент з Японії.
Колишні випускники рекомендують американську альма-матер і своїм друзям. Студентка з Китаю Юань Си Чжао пояснює:
«Багато моїх друзів пішли сюди вчитися. Це головна причина чому я тут. І, до речі, один з друзів нашої родини рекомендував університет ще коли я була маленькою».
Теплий клімат Каліфорнії не останній фактор для іноземців при виборі університету. Однак у Бікраміджіта Сінгха з Індії часу насолоджуватися погодою – немає.
«На дозвілля часу не лишається – то занятий я, то не можуть друзі, то викладачі «завалюють» нас роботою».
Бікраміджіт не нарікає. Вимогливі професори, каже він, лише намагаються підготувати студентів до життя поза стінами університету.