У Палаті представників США представили проєкт резолюції, яка закликає уряд України відновити усиновлення українських дітей громадянами США. Її співавтори - конгресмени від штату Нью-Джерсі Кріс Сміт від Республіканської партії та Дональд Норкросс - від Демократичної.
“Міжнародне усиновлення може бути надзвичайно корисним способом об’єднати дітей, які потребують батьків, із сім’ями, які прагнуть і здатні відкрити свої серця та домівки для дітей, щоб забезпечити постійну сім’ю для дітей, які залишилися сиротами або чиї біологічні батьки не в змозі піклуватися про них”, - заявив конгресмен-республіканець Кріс Сміт.
Після повномасштабного вторгнення уряд України призупинив усиновлення українських дітей іноземцями. Пізніше уряд дозволив завершити процеси іноземного усиновлення, які були розпочаті до вторгнення, а також відновив внутрішнє усиновлення (усиновлення дітей лише українськими сім’ями).
Дивіться також: Родина зі США всиновила українську дівчинку, що пережила окупацію, викрадення росіянами та полон“Оскільки війна триває, в інтересах українських дітей - відновити усиновлення американськими громадянами. Ось чому ми з колегами від обох партій закликаємо Україну відновити усиновлення американськими громадянами, які готові з відкритими обіймами забезпечити здорове, безпечне та стабільне середовище для цих дітей, які заслуговують на краще”, - заявив співавтор проєкту резолюції конгресмен-демократ Дональд Норкросс.
У проєкті резолюції також мовиться, що Палата представників США рекомендує уряду України дозволити усиновлення для дітей, які "вже брали участь у "приймаючих" програмах за сприяння уряду України і були розміщені в окремих сім’ях у США, допоки не призупинили іноземне усиновлення".
Крім того, щодо дітей з невизначеним статусом, які брали участь у "приймаючих" програмах у США і жили в американських родинах, резолюція закликає уряд України дозволити американським родинам подати заявку на тимчасове перебування дітей у США, допоки Україна вияснить можливість усиновлення цих дітей чи поки не ідентифікує їхніх біологічних батьків.
Дивіться також: 22 тисячі охочих. В Україні росте запит на усиновлення дітей — МінсоцполітикиПісля представлення у Конгресі 6 грудня цього року резолюцію направили на розгляд в Комітет із міжнародних відносин.
Раніше міністерка соціальної політики України Оксана Жолнович в інтерв'ю Голосу Америки на тему усиновлення заявила: “в Україні пріоритетом є українське усиновлення, тому що українські діти, очевидно, найкраще зростатимуть в сім'ях, які для них є близькими етнічно, близькими географічно, особливо для тих дітей, які є вже зрілими, що відповідає їх культурній традиції”.
Дивіться також: Amnesty International: Майбутнє українських дітей під загрозою через російську агресіюВона також повідомила, що всередині України в час повномасштабної війни значно зросла кількість запитів на внутрішнє усиновлення.
“У нас сьогодні є 22 тисячі звернень від громадян України у чат-боті “Дитина не сама”, і виявили бажання взяти дитину в родину. Зараз ми працюємо з ними, бо це процес тривалий - це питання психологічної перевірки, спеціального навчання кандидатів на усиновлення, складання психологічної карти, яка дитина підходить цій родині, яку вони можуть взяти на усиновлення чи в прийомну родину”, - сказала пані Жолнович в інтерв'ю у серпні цього року.
За її словами, уряд на той час вже підготував понад півтори тисячі кандидатів на усиновлення. З рештою кандидатів - триває процес підготовки, навчання, передбачене перед знайомством із дитиною.
“Тож поки ми не бачимо пріоритету для пошуку дітей для тих кандидатів, які потенційно можуть звертатися з іноземних країн”, - сказала глава Мінсоцполітики Оксана Жолнович.
Your browser doesn’t support HTML5