У Києві попрощалися із американцем Крістофером Джеймсом Кемпбеллом, який загинув 7 квітня під Бахмутом. 27-річний американець мав досвід військової служби в Іраку і Кувейті, а з початком повномасштабної війни приєднався до ССО “Азов”, згодом продовжив службу в іноземному легіоні.
Бути похованим в Україні, на київському цвинтарі, заповідав сам Крістофер Кемпбелл. Його мати дивилася трансляцію церемонії прощання із власного дому у Флориді, погодившись із офіційними застереженнями Сполучених Штатів щодо відвідин України.
“За його останнім бажанням, Кріс був похований в Україні, країні, яку він любив і де знайшов своє кохання, за яку віддав своє життя”, - написав на свої сторінці у Фейсбуці батько нареченої загиблого, Івани Саніної, український режисер Олесь Санін.
Окрім служби в іноземному легіоні Крістофер долучився до волонтерського руху в Україні, був членом волонтерського громадського руху “Вільні”. Представники руху написали у соцмережі: “Його досвід був надзвичайно важливим для нас, адже він був ветераном, який п'ять років служив в Іраку, а потім був у Кувейті. Кріс також допомагав нашому волонтерському руху. Він був хоробрим та рішучим воїном, справжнім другом, людиною з принципами та цінностями. Назавжди в строю!”
За інформацією видання NPR, перед переїздом в Україну навесні 2022 року Крістофер Джеймс Кемпбелл покинув навчання у Сполучених Штатах, продав свої речі, казав, що, відчуває здатність допомогти.
«Найкращі чоловіки світу зараз тут», — цитує NPR Іванну Саніну, наречену загиблого воїна. А колеги засвідчили, що його досвід дозволяв підтримувати місцевих добровольців і призовників на рівні стандартів НАТО, Крістофер допомагав українцям опанувати озброєння, а також зрозуміти воєнну тактику.
Іванна Саніна бачила Крістофера за два дні до його загибелі у Харкові, коли він мав нетривалий перепочинок. Наречена свідчить, що Крістофер відчутно змінився після пережитого жаху у боях з російськими військами за Бахмут. Та назвала його найсміливішим чоловіком.
За словами матері, Крістофер мріяв після війни купити ферму в горах і “бути з коханням всього свого життя”. Американець також вивчав українську мову, щоб попросити руки своєї коханої в її батьків рідною для них мовою, а його наречена сказала, що він і сам став українцем.
Агенція Associated Press повідомляє, що вже щонайменше дев’ять американців загинули в Україні з початку повномасштабного вторгнення Росії.
Як повідомляв Голос Америки, раніше влада США підтвердила загибель американського громадянина у Бахмуті - 26-річного добровольця Купера Ендрюса із позивним "Гарріс". Колишній морський піхотинець США був представником Іноземного легіону, а пізніше Комітету опору (Resistance Committee - ред.). Він потрапив у засідку російських військ, коли захищав евакуйованих.
Дивіться також: "Я - живий доказ жахливих речей, які вони роблять з людьми" - ветеран США про російський полон