Навіть якщо росіяни захоплять Бахмут, "це не матиме стратегічного впливу на війну загалом" й навіть "стратегічного впливу на [східну] частину країни". Про це заявив координатор стратегічної комунікації Ради з нацбезпеки США Джон Кірбі.
Він наголосив, що українці боротимуться за Бахмут і Соледар так, як вважатимуть за потрібне: "Вони самі приймають рішення та здійснюють свої операції, і ми це повністю поважаємо".
Високопосадовець нагадав: соляні копальні під Бахмутом становлять особистий економічний інтерес для очільника російської приватної військової компанії "Вагнер" Євгенія Пригожина.
Раніше Кірбі уже пояснював дії Пригожина, зокрема, масове залучення до війни російських ув'язнених, егоїстичним економічним інтересом очільника "Вагнера" та його прагненням покращити місце в кремлівській ієрархії.
Нині прес-служба Пригожина процитувала його заяву: "За всіма напрямками противник активізовується, підтягує все нові і нові резерви. Щодня 300-500 нових бійців підходять до Бахмута на усіх напрямках. Вогонь артилерії посилюється кожного дня. Наразі на півночі тривають надважкі бої. Ніяких передумов для оточення противника (ЗСУ - ред.) у північних районах немає. Штурмуються будинок за будинком, квадратний метр за квадратним метром. Йде важка бойова робота. Звідки беруться розповіді про якесь оточення і ще про щось - взагалі не зрозуміло".
Дивіться також: "Спершу безпілотники, з часом - F-16" - Александр Віндман про два сценарії закінчення війни в Україні й посилення допомоги США. Інтерв'юЗараз у Бахмуті залишається менше ніж п'ять тисяч мирних жителів. Як заявив в ефірі українського телемарафону очільник Донецької ОВА Павло Кириленко, у місті досі перебуває близько 140 дітей.
Евакуйовано 12 тисяч дітей. Кириленко зазначив, що в Бахмут можна в'їжджати та виїжджати лише за перепустками.
Раніше американські видання повідомляли з посиланням на власні джерела в уряді, що адміністрація президента США попередила владу України, що у війні настає вирішальний момент, і українська армія має досягти якнайбільше успіхів на полі бою, поки вона отримує великі обсяги західної військової допомоги.
При цьому українським військам, на думку американських посадовців, буде складно одночасно і захищати Бахмут на Донеччині, і розпочати весняний контрнаступ. Втрата Бахмута не призведе до "значного стратегічного зрушення на полі бою", а "якщо Україна продовжить вести бої скрізь, куди Росія направляє свої війська, це працюватиме лише на руку Москві", – сказав один із співрозмовників видання.