Віцепрезидент США Джей Ді Венс обговорив питання російської війни в Україні та зміцнення європейської оборони з очільницями уряду ЄС - президенткою Єврокомісії Урсулою фон дер Ляєн та віцепрезиденткою, Верховною представницею ЄС із закордонних справ Каєю Каллас.
"Ми обговорили роботу над ключовими питаннями: війна Росії проти України, зміцнення європейської оборони та дії Китаю. Оскільки наші противники координують свої дії, ми маємо робити те саме", - написала у мережі Х очільниця зовнішньополітичного відомства ЄС Кая Каллас про зустріч, яка відбулась 11 лютого на полях Глобального саміту з питань штучного інтелекту у Парижі.
Президентка Єврокомісії повідомила, що на зустрічі обговорили "спільні проблеми союзників".
"Від безпеки та стабільності до великих перспектив технологій і критичного виклику неринкових надлишкових потужностей. Сподіваюся на продовження співпраці з вами та президентом США", - повідомила Урсула фон дер Ляєн.
Дивіться також: Різні підходи до ШІ у США, ЄС та Китаї. Венс закликав світ послабити “надмірне регулювання" штучного інтелектуУрсула фон дер Ляєн також підкреслила "необхідність подальшої єдності [зі США] у забезпеченні непохитної підтримки Україні".
Віцепрезидент Венс до вступу на посаду виступав проти надання фінансової допомоги Україні. Пізніше цього тижня на Мюнхенській конференції з безпеки він планує провести зустріч з президентом України Володимиром Зеленським.
Фон дер Ляєн на зустрічі з Венсом висловила прихильність ЄС справедливим торгівельним відносинам зі США. Напередодні США запровадили 25% мита на імпорт сталі та алюмінію, Євросоюз є одним з експортерів цих товарів до США.
Як повідомляв Голос Америки, лише Німеччина та Нідерланди входять до десятки найбільших експортерів сталі до Сполучених Штатів.
Після оголошення Трампа про мита голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн заявляла, що кроки Білого дому призведуть до контрзаходів, "щоб захистити свої економічні інтереси".
"Тарифи — це податки — погано для бізнесу, гірше для споживачів, — сказала фон дер Ляєн. — Невиправдані мита щодо ЄС не залишаться без відповіді, вони викличуть жорсткі та пропорційні контрзаходи".
Перед зустріччю віцепрезидент Венс заявив, що США "дуже дбають про Європу".
"Адміністрація Трампа заявляла дуже чітко: ми дуже дбаємо про Європу, ми бачимо багато економічних відносин з Європою, на які ми покладаємо надії", — сказав Венс і додав: "Ми також хочемо переконатися, що ми справді залучені до партнерства у сфері безпеки, яке буде корисним як для Європи, так і для США".
Читайте також:
Дивіться також: Геґсет та Умєров провели першу особисту зустріч. “Україна готова до переговорів про завершення війни”, каже Умєров