Російські солдати, ймовірно, недоотримують виплати - Британська розвідка

Фото: російські військові у Волгограді, Росія, липень 2022 року. (AP Photo/Alexandr Kulikov)

Російські сили продовжують відчувати проблеми з бойовим духом та дисципліною в Україні, йдеться в звіті військової розвідки Міністерства оборони Великої Британії.

Крім бойової втоми та високого рівня жертв, російські військові, ймовірно, мають проблеми із виплатами, вказує британське оборонне відомство. "В російському війську доходи солдатів складаються з невеликої основної зарплатні, яку доповнює складна система бонусів та виплат, - твітує відомство в неділю. - В Україні, дуже ймовірно, були великі проблеми із несплатою значних бойових бонусів". У британькому відомстві вважають, що це відбувається через бюрократію, дивний правовий статус "спеціальної військової операції" і "щонайменше деяку відверту корупцію у командуванні".

Також, мовиться в повідомленні, російське військо постійно не забезпечує основні речі для направлених до України солдатів, "включаючи відповідну уніформу, зброю, пайки а також оплату".

В Пентагоні також вказують на проблеми російського війська з ресурсами.

"Російське військо переживає гостру нестачу людського рсурсу в Україні", - заявив посадовець Пентагону у коментарі Reuters минулого тижня. За оцінками США, вказав посадовець, щоб перекрити нестачу, російське Міністерство оборони намагається залучити контрактників, "включаючи повернення поранених солдатів до бойових дій, долучення службовців з приватних охоронних компаній та випату бонусів призовникам".

Минулого тижня російський президент Путін видав указ за яким збільшив кількість військових у Збройних силах з 1,9 млн до 2,04 млн.

В Пентагоні вважають, що Путін не зможе таким чином збільшити боєздатність війська.

"Багато з цих новобранців, яких ми бачили - старшого віку, непристосовані і погано навчені, - сказав посадовець Пентагону пресі в понеділок. - Це вказує нам, що додаткові сили, які Росія може зібрати до кінця року, можливо, насправді не збільшать загальну військову спроможність".

В статті використано матеріал Reuters.