Як голосували у США. Репортаж із дільниці

Голосування на виборчій дільниці в Арлінгтоні, штат Вірджинія, 5 листопада 2024 р.

У день виборів президента США Голос Америки побував на дільниці в місті Арлінгтон, неподалік від столиці США Вашингтона, у штаті Вірджинія.

Дільницю для голосування там облаштували у приміщенні центральної бібліотеки міста. Час роботи дільниць відрізняється за штатами. У Вірджинії вони працювали з 6 до 7 EST (13 -2 год за Києвом). Проте, якщо на момент закриття дільниці формується черга із охочих проголосувати, як пояснили працівники дільниці, вони зачекають та дозволять людям віддати свої голоси.

Дільниця у приміщенні міської бібліотеки в Арлінгтоні

При вході до дільниці виборців чекали агітаційні таблички із прізвищами кандидатів, оскільки агітація у день виборів, на відміну від України, у США дозволена.

Виборців зустрічали волонтери від Демократичної партії, які ще раз пояснювали людям процедуру голосування і переконували віддати голоси за їхнього кандидата. Таке ж право прийти до дільниці мали й волонтери від Республіканської партії.

Ранкова черга охочих проголосувати

У ранкові години на дільниці вилаштувалась черга із 30-40 осіб, вдень виборці голосували без черги, але доволі активно, рух охочих проголосувати до дільниці не припинявся протягом дня.

"Я думаю, що сьогодні будуть чесні вибори... Я не хочу ненависті, я хочу, щоб усі любили одне одного. Я хочу, щоб усі поважали одне одного. Я хочу різноманітності. Це мене найбільше хвилює на цих виборах", - поділилася сподіваннями від виборів мешканка Арлінгтона Меліса.

"Важливо виконати свій громадянський обов'язок, я вважаю це нашим громадянським обов'язком. В Америці ми хочемо дати кожному право голосу. І якщо ви не використовуєте свій шанс віддати голос і обрати людину, яка буде керувати країною, я вважаю, ви не маєте права скаржитися на те, що відбувається", - сказав виборець Алекс.

Виборці отримують бюлетені

Виборець Квінн Чикаретті поділився тим, що день виборів для нього "нервовий і тривожний":

"Я вважаю, що майбутнє країни на наступні чотири роки, і навіть трохи більше, буде в основному вирішено цими виборами".

Керівниця дільниця Стефані Сандерс, яка працювала на двох попередніх президентських виборах, розповіла Голосу Америки, що явку на цій дільниці цьогоріч вважає вищою, ніж будь-коли раніше:

"Під час пандемії було більше людей, які скористалися достроковим голосуванням. Але в день виборів було менше з огляду на пандемію... Сьогоднішній день, за відчуттями, має значно активнішу явку, ніж у 2016 і 2020-му роках".

Вона додала, що цьогоріч близько 65% виборців округу скористалися можливістю дострокового голосування, що є також високим показником.

Після голосування виборці отримували традиційну наліпку із написом "Я проголосував"

День виборів у США пройшов відносно гладко по всій країні лише з поодинокими перебоями та затримками.

Хоча у сусідньому з Арлінгтоном Вашингтоні поліція вжила посилених заходів безпеки, зокрема, встановивши металеві загородження довкола урядових будівель, - на дільниці у бібліотеці Арлінгтона правоохоронців чи додаткових заходів безпеки не було взагалі.

Голосування проходило мирно та без жодних конфліктів. А єдиним ексцесом сталось те, що зламався один зі сканерів, який зчитує бюлетені, проте її швидко полагодили.

На вибори чимало людей приходили з дітьми, а також із домашніми улюбленцями.

Близько 10 працівників дільниці спостерігали за порядком, процесом виборів та допомагали розібратися із бюлетенями.

"Ми не підемо звідси, поки все не буде пораховано та прибрано", - розповіла керівниця дільниці Стефані Сандерс.

Вона зауважила, що час підрахунку щоразу голосів відрізняється.

Чимало виборців розповіли, що питання мирного прийняття результатів голосування турбує їх чи не найбільше.

"Наш громадянський обов’язок - прийти і проголосувати. Але незалежно від того, хто переможе на виборах, я вважаю, що важливіше, ніж голосування, - незалежно від того, за кого ви голосували, - прийняти це. Зрештою, це одна країна, і зараз багато ненависті. Якісь люди хотіли б, щоб хтось виграв, а він може не виграти. Або хтось хотів би, щоб інша людина програла, а вона не програла. Але зрештою це - президент Сполучених Штатів", - сказав виборець Вейн.

Загалом у бюлетені в Арлінгтоні було 11 запитань для виборців.

Зразок частини бюлетеня в Арлінгтоні, штат Вірджинія

Крім прізвищ кандидатів у президенти виборці обирали сенатора, конгресмена, членів міської ради, членів шкільної ради, також бюлетень містив кілька питань щодо тарифів, комунальних послуг, проєктів із розбудови метро, парків та рекреаційних зон тощо.

У деяких округах та штатах цих запитань було значно більше. Наприклад, у штаті Аризона через велику кількість пунктів для голосування, бюлетень довелося розтягнути на два аркуші паперу.

Окрім двох основних кандидатів у президенти - Дональда Трампа та Камали Гарріс - у бюлетень включені прізвища ще чотирьох кандидатів на посаду глави держави: двох від "третіх партій" - "Зеленої", "Лібертаріанської", а також двоє незалежних кандидатів.

Хоча кандидати від третіх партій практично не мають шансів перемогти на виборах, попри це, пише видання Forbes, багато з них доклали грошей, зусиль і навіть судових позовів, щоб бути включеними до бюлетеня (або вилучення з нього).

Слідкуйте за виборами у США в живому блозі Голосу Америки.

Дивіться також:

Your browser doesn’t support HTML5

Чого чекають американці від цих виборів та що їх найбільше лякає. Відео