Тільки вдруге в історії об'єкт, зроблений людськими руками, ввійшов у міжзоряний простір, повідомляє Національне управління з аеронавтики і дослідження космічного простору (НАСА) США.
Космічний корабель НАСА Voyager 2 вийшов за межі геліосфери – захисної бульбашки магнітних полів і плазми, які оточують Сонце, говориться на сайті американської урядової агенції.
«Для мене це надзвичайно цікавий час для історії дослідження космосу, – заявила на прес-конференції у Вашингтоні Джорджія Денолфо, астрофізик НАСА. – Ми можемо дивитися на галактику через хмарні лінзи нашої геліосфери, і тепер ми можемо зробити крок за межі разом із Voyager».
Voyager 2 не є першим космічним апаратом, який вийшов за межі геліосфери: Voyager 1, перетнув межу в 2012 році. Обидва космічні апарати були запущені в 1977 році, і з тих пір стабільно входили в невивчені космічні території. Voyager 2 був запущений першим, і це зараз найтриваліша місія НАСА. Він несе робочий інструмент, який забезпечить перші в своєму роді спостереження за природою цього виходу в міжзоряний простір, повідомляє НАСА.
Дивіться також: Щасливі інженери NASA святкують успішне приземлення зонда InSight на Марс
Your browser doesn’t support HTML5