Біонічний протез компанії з українським корінням - серед найкращих винаходів 2022 за версією Time

AP (Graphic: Business Wire)

Біонічний протез руки від компанії Esper Bionics увійшов до найкращих винаходів 2022 року, за версією журналу Time. Журнал розмістив фото цього винаходу на обкладинці спецвипуску.

Компанія Esper Bionics змогла використати у своєму винаході досягнення технологій штучного інтелекту та сенсорних сигналів. Штучна рука має 24 сенсори, які обробляють м'язову діяльність. Також технологія може "навчатись" краще реагувати і діяти "більш інтуїтивно", йдеться в журналі.

"Esper Bionics - компанія народжена в Україні", - пише компанія на своєму сайті.

Співзасновник та співвласник компанії Діма Газда вірить в майбутнє біонічних технологій. В коментарі виданню він сказав: "Найважливішою технологією, розробленою у наступні 30 років стане електроніка всередині тіла людини".

Загалом до спецвипуску журналу увійшло 200 винаходів, які "змінюють те, як ми живемо, працюємо, граємо і що вважаємо можливим", йдеться в журналі.

До переліку, зокрема увійшов найпотужніший телескоп "Вебб", спільна розробка США та Канади, а також система космічного запуску НАСА, призначена для пілотованого польоту на Місяць "Артеміда".

Телескоп "Вебб" став найкращим винаходом в категорії "Проект".

"Ми спроектували обсерваторію, щоб побачити джерела світла, які були першими в нашому всесвіті. Мене зачарували та приголомшили перші зображення, я задоволенй, бо що щоб там не було, "Вебб" це побачить", - сказав інженер систем НАСА Майк Мензел, йдеться в публікації НАСА.