Білий дім каже про «чіткі орієнтири» у відносинах з Москвою - республіканці продовжують критику саміту Байден-Путін

Радник з національної безпеки Джейк Салліван заявив журналістам, що після саміту з президентом Росії Володимиром Путіним у США сформувалися «чіткі орієнтири» і очікування, які будуть визначати прогрес в двосторонніх відносинах. Текст спілкування посадовця зі ЗМІ оприлюднено на сайті Білого дому.

«Ми вважаємо, що за підсумками цієї поїздки ми виробили загальну стратегію з союзниками, а також встановили деякі чіткі орієнтири з Росією, деякі чіткі очікування. Ми також повідомили їм про можливості, якими ми володіємо, якщо вони вирішать не вживати заходів проти злочинців, які атакують нашу критично важливу інфраструктуру з території Росії », - сказав Салліван.

Він зазначив, що в бесіді з Путіним Байден безпосередньо підняв низку питань, пов'язаних з правами людини, включно з несправедливим затриманням Олексія Навального і спробами обмежити роботу «Радіо Вільна Європа / Радіо Свобода».

Між тим Республіканська партія продовжує ставити під сумнів плідність саміту Байдена та Путіна. Так очільниця Національного комітету Республіканської партії Ронна Макданіел поширила відео фрагмент спілкування Байдена зі ЗМІ після зустрічі із Путіним, у якому сам Байден відзначив, що не має впевненості, що лідер Росії змінить свої дії.

Сам факт спілкування Байдена із Путіним активно використовується його політичними противниками, як привід для критики.

"Президент Байден провів тиждень, роблячи компліменти Путіну і критикуючи республіканців. Подумайте про це", - твітує лідер республіканської меншості у Палаті представників Конгресу США Кевін Маккарті.

Сенатор-республіканець Тед Круз, який активно критикує рішення США щодо обмеження санкції проти газогону "Північний потік-2" напередодні знову заявив, що Байден "віддав" Путіну той газопровід.

За президентства Дональда Трампа, закиди про його буцімто прихильне ставлення до Росії, тощо, активно використовувались його критиками у Демократичній партії США.

У четвер радник США з національної безпеки зазначив, що США та Росії вдалося досягти певного прогресу.

«По-перше, два президенти домовилися, що повернуть своїх послів до столиць. Посол Салліван повернеться в Москву, а посол Антонов повернеться до Вашингтона », - заявив Салліван.

Салліван також відзначив, що Байден відкрито висловив незгоду з російським колегою щодо низки питань.

«Він оскаржив його позицію щодо Олексія Навального, щодо незаконно затриманих в Росії американців, шкідливої кібердеятельності Росії, втручання у вибори», - сказав Салліван.

«У низці інших областей президент Байден чітко і прямо пояснив президенту Путіну, чого можна чекати і можливості Америки», - зазначив Салліван.

«Він ясно і прямо вказав, в яких питаннях він буде твердо стояти на своєму і давати відсіч Путіну», - додав радник.

За його словами, США скоро зрозуміють, чи можливий прогрес з Росією з питань кібербезпеки, стратегічної стабільності і контролю над озброєннями, а також щодо таких питань, як Афганістан, Сирія і Іран.

Дивіться також: Нью-Йорк повертається - у штаті досягнули колективного імунітету

Your browser doesn’t support HTML5

Нью-Йорк повертається - у штаті досягнули колективного імунітету. Відео