Адміністрація президента Барака Обами веде закулісну роботу по встановленню нових робочих відносин з Росією, незважаючи на те, що президент Росії Володимир Путін не виявляє особливого інтересу до припинення агресії в Україні, повідомляє Bloomberg View.
За даними інформагентства, яке посилається на трьох неназваних представників адміністрації, в грудні Рада національної безпеки Обами завершила роботу над обширним і всеосяжним аналізом політики США щодо Росії.
Були проведені десятки нарад; свої міркування представили Держдепартамент, Міністерство оборони і кілька інших відомств.
Після закінчення цієї роботи, яка часом супроводжувалася гострими дискусіями, Обама прийняв рішення про пошук можливостей продовження роботи з Росією з цілого ряду двосторонніх і міжнародних проблем, одночасно пропонуючи Путіну вихід із тупикової ситуації в Україні, повідомляє Bloomberg View.
«Не думаю, що хтось допускає, що зараз можливе повномасштабне перезавантаження наших відносин, але ми все ж можемо перевірити, на що вони насправді готові піти», – повідомив один високопоставлений представник адміністрації.
За даними Bloomberg View, цю роботу очолює держсекретар Джон Керрі. Минулої осені Керрі навіть пропонував поїхати в Москву і зустрітися з Путіним безпосередньо. Переговори з приводу поїздки Керрі дійшли до узгодження дати, але зрештою були згорнуті через відсутність видимих перспектив досягнення прогресу.
Крім того, Білий дім вирішив використовувати й іншу тактику, звернувшись за допомогою до старого друга Путіна, повідомляє Bloomberg View. Білий дім попросив колишнього держсекретаря Генрі Кіссінджера зателефонувати Путіну безпосередньо, повідомили два джерела. Чи відбулася така розмова – неясно. Як Білий дім, так і сам Кіссінджер відмовилися від коментарів інформагентству.
У ході декількох бесід з главою російського МЗС Сергієм Лавровим, Керрі висловив Росії пропозицію, яка може прокласти шлях до часткового ослаблення деяких з найбільш обтяжливих економічних санкцій, вказує Bloomberg View.
Умови Керрі включали дотримання Росією вересневих Мінських угод і припинення прямої військової підтримки проросійських сепаратистів, повідомляє інформагентство. Проблему Криму пропонувалося відкласти на якийсь час, але частина з перших санкцій, які були введені після анексії Криму, передбачалося зберегти.
«Ми готові відокремити проблеми Донецька і Луганська від проблеми Криму, – заявив ще один високопоставлений співробітник адміністрації. – Якщо вдасться врегулювати питання щодо Донецька і Луганська, то це дозволить зняти деякі санкції, зберігаючи інші санкції, введені у зв’язку з Кримом. Для Путіна це буде можливість рушити вперед».
ЗМІ: Білий дім таємно працює над відновленням зв’язків з Росією
Your browser doesn’t support HTML5