Росія посилила обстріли України за останню добу, залучила північнокорейські війська, що є "масштабною ескалацією" війни, заявили у Білому домі.
У спілкуванні з журналістами в понеділок заступник радника з нацбезпеки США Джонатан Файнер відмовився коментувати повідомлення ЗМІ про те, що США дозволили Україні здійснювати удари вглиб території Росії із використанням американських ATACMS.
Він, однак, заявив, що США продовжують приймати "стратегічні рішення на основі ситуації на полі бою, включаючи значну ескалацію з боку Росії у минулі дні та тижні, що включає розміщення сил іноземної країни на її території. Сполучені Штати чітко сказали, що дадуть на це відповідь".
Якщо обставини еволюціонують і змінюються, ми еволюціонуємо і змінюємося у відповідь, щоб українці могли продовжити захищати свою територію і суверенітетДжон Файнер
"Якщо обставини еволюціонують і змінюються, ми еволюціонуємо і змінюємося у відповідь, щоб українці могли продовжити захищати свою територію і суверенітет", - вказав Файнер.
Посадовець відкинув звинувачення Кремля про те, що можливий дозвіл на удари вглиб Росії, буцімто, є ескалацією з боку США
"Вогонь запалило російське вторгнення до України", - заявив Файнер.
"Росія веде війну агресії через суверенний кордон в Україні і продовжує це, - додав він. - На додаток до застосування північнокорейських військ, є масштабна ескалація повітряних атак на інфраструктуру по всій Україні за останні 24 години. Тому хочу поставити Росії це питання - хто підливає масла у вогонь? Не думаю, що це українці".
Дивіться також: NYT: Байден дозволив Україні використовувати ATACMS для ударів вглиб Росії
Файнер супроводжує президента США Джо Байдена на саміті країн G20, що відбувається у Бразилії. США наполягатимуть, щоб комюніке країн включало "потужні формулювання щодо України", сказав посадовець, але відзначив, що на відміну від G7, що об'єднує країни-однодумці, до G20 входять і супротивники, серед яких Росія.
Байден у неділю розпочав поїздку до Бразилії, ставши першим діючим американським президентом, який відвідав тропічні ліси Амазонки.
Він наголосив на важливості боротьби зі зміною клімату, і переходу на чисту енергію.
Байден започаткує двостороннє партнерство з чистої енергії під час зустрічі з президентом Бразилії Луїсом Інасіо Лулою да Сілвою у вівторок, анонсував Файнер.
Дивіться також: Погляди на Європі після повідомлень про згоду США на застосування західних ракет по цілях в Росії