Директор ВООЗ у Європі Ганс Клюґе заявив, що причиною теперішнього різкого зростання заражень на континенті є недостатній рівень вакцинації та послаблення заходів проти поширення коронавірусу.
Вакцини - наш найпотужніший засіб, якщо його використовувати разом з іншими.
Він зауважив, що в країнах, де рівень вакцинації вищий, рівень смертності залишається порівняно низьким, і що «вакцини надалі рятують тисячі й тисячі життів».
Натомість Ганс Клюґе підкреслив: «Там, де рівень вакцинації низький - в багатьох країнах Балтії, Східної Європи і на Балканах - рівень госпіталізації високий».
Україна вже кілька тижнів перебуває в числі європейських країн з найгіршими показниками заражень і смертності з COVID-19.
- Росія 40 166
- Велика Британія 38 866
- Україна 22 094
- Німеччина 20 561
- Румунія 9 891
Країни Європи з найвищим середнім рівнем смертей на день за тиждень (дані Reuters COVID-19 tracker):
- Росія 1 171
- Україна 563
- Румунія 453
- Велика Британія 170
- Болгарія 142
«Немає таємниці стосовно того, що нам треба робити: підвищити рівень вакцинованих + домогтися, щоб люди використовували захист включно з масками й провітрювали приміщення», - заявив Ганс Клюґе 4 листопада.
За словами посадовця «минулого тижня на європейський регіон припало 59% нових випадків і 48% зареєстрованих смертей. Загалом зараз у Європейському регіоні виявлено 78 млн. заражень, і це більше, ніж у Південно-східній Азії, Східному середземномор’ї, Тихоокеанському регіоні та Африці разом взятих».
Темпи щеплень від COVID-19 в останні місяці у Європі значно сповільнилися, і рівень вакцинації залишається дуже різним - вищим на заході континенту, зокрема Португалія досягла майже 90%, і значно нижчим на сході, де, наприклад, Польща досягла понад 50%, а Україна лише понад 20%.
Дивіться: Ковід-19 у США: у Каліфорнії почали прищеплювати діток. Відео
Your browser doesn’t support HTML5