Видання The Atlantic опублікувало матеріал, у якому говориться, що син нинішнього президента США і сайт WikiLeaks вели тривалу переписку
Син президента Дональда Трампа опублікував низку особистих повідомлень, надісланих йому з акаунта WikiLeaks в Twitter під час і після передвиборчої кампанії 2016 року.
За кілька годин до цього aмериканське видання The Atlantic повідомило, що отримало доступ до листування Дональда Трампа-молодшого і WikiLeaks, яке тривало принаймні до липня 2017 року. Переписка була передана адвокатами Трампа-молодшого в комітети Конгресу, які проводять провідні «російські» розслідування.
Опублікувавши листування, Дональд Трамп-молодший, судячи з усього, спробував применшити їх значення, написавши в Twitter «Ось весь обмін повідомленнями з @wikileaks (включаючи аж три мої відповіді), виборчий витік яких вирішив допустити один з комітетів Конгресу. Яка іронія!».
Звісно ж, що спроби вийти на Трампа-молодшого були частиною зусиль WikiLeaks щодо надання публічності собі і засновнику організації Джуліану Ассанжу.
Хоча син Трампа проігнорував більшість адресованих йому твітів, він дійсно відповів на три.
В одному випадку, коли WikiLeaks запитав його, хто стоїть за одним з антитрампівських сайтів, Трамп молодший відповів, що не згає, але попробує довідатися».
В іншому випадку Трамп написав: «Дивно, що вона може залишитися безкарною», коли WikiLeaks згадав про заяву Гілларі Клінтон про те, що вона хоче «завдати удару з безпілотника» по Ассанжу.
У третій відповіді Трамп-молодший поскаржився на «корумпованість і лицемірство» ЗМІ, коли WikiLeaks запропонував йому переконати свого батька опублікувати доброзичливий твіт про WikiLeaks.
Американська розвідка вважає, що WikiLeaks був обраний урядом Росії з метою поширення інформації, отриманої в результаті хакерських дій, активно залучаючи до співпраці Трампа-молодшого. WikiLeaks зробив низку запитів, в тому числі просив надати податкові декларації Дональда Трампа, закликав кампанію Трампа в день виборів відхилити результати волевиявлення на підставі того, що вони були нібито сфальсифіковані. Крім цього, WikiLeaks просив, щоб обраний президент США порекомендував Австралії призначити Джуліана Ассанжа - засновника WikiLeaks - послом в США, повідомляє видання.
У відповідь на публікацію законодавці-демократи закликали Трампа-молодшого надати більше інформації.
Сенатор Ричард Блументаль написав у Twitter: «Ці повідомлення, схоже, показують, що син президента Трампа активно брав участь і, можливо, координував стратегію з відомим агентом російського уряду, WikiLeaks. Ми не можемо дізнатися весь масштаб цього листування, якщо голова [Юридичного комітету Сенату Чак] Ґрасслі НЕ зажадає їх шляхом повістки».
Дивіться також: Трамп: США вдалося згенерувати $300 мільярдів у продажах, зокрема і у Китаї
Your browser doesn’t support HTML5