Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) заявила, що від хвороб, пов’язаних із паленням тютюну, щороку передчасно вмирає понад сім мільйонів людей, і що це становить великий тягар для національних економік.
У зв’язку з «Всесвітній день без тютюну» (31 травня), ВООЗ закликала уряди запровадити суворі заходи щодо контролю за тютюном задля збереження здоров’я населення і економіки.
Палення тютюну ВООЗ називає загрозою для процесу розвитку. Крім того, що тютюн вбиває щороку понад сім мільйонів людей, за глобальними підрахунками «тютюн коштує глобальній економіці 1,4 трильйона доларів, тобто 1,8 % глобального ВВП.
ВООН підкреслює, що ця оцінкка бере до уваги «лише медичні кошти і втрату продуктивності.
Незважаючи на ефективні заходи щодо контролю тютюну, Всесвітня організація охорони здоров’я повідомляє, що кількість людей, що помирають від палення, збільшується, тому ті, що вмирають, переважно довготермінові курці, а для того, щоб політика контролю за тютюном мала вплив, потрібно досить багато часу.
Керівник програми Ініціатива без тютюну Вінаяк Прасад заявив «Голосу Америки»:
«Що ми бачимо, так це те, що без цієї політики, кількість померлих була б вищою.
Ми бачимо зменшення поширення палення тютюну у більшості країн. Єдині регіони тепер, де збільшується палення, це африканський континент і Близький Схід. У решті світу бачимо зменшення палення тютюну», додав він.
Крім того, що палення веде до передчасної смерті, ВООН вказує, що мільйони людей, які палять, терплять від численних захворювань, включно з незрячістю, ампутаціями, імпотенцією і поганою гігієною рота.
Дивіться також: Вирішувати реальні проблеми нацбезпеки вчаться студенти Стенфорда
Your browser doesn’t support HTML5