За приблизними підрахунками Управління верховного комісара ООН у справах біженців, у світі тепер є 65.3 мільйона людей, які були змушені залишити свої домівки, тобто на 10% більше, ніж торік. Половина із них – це діти.
Голова управління Філіппо Гранді каже, що велика кількість біженців приносить важливе послання багатим країнам Європи та інших регіонів світу:
«Якщо ви не розв’яжете проблем, вони прийдуть до вас, і це важливе послання. Це болісне послання, і воно болісне тому, що забрало людям так багато часу в багатих країнах зрозуміти це, і, я думаю, що це заклик до дій».
Приблизно 10 мільйонів біженців у світі – сирійці. Три мільйони втекли до сусідніх країн, а решта залишилася на території країни.
Як багато інших, табір біженців Гашем, що в північному районі Іраку, набирає характеру постійності. Менеджер табору Ахмед Абдо каже, що мешканці втрачають надію на повернення додому.
«Люди намагаються покращити своє життя, додаючи більше кімнат до житлової площі, включно з гостьовими кімнатами, а також інші приміщення при домі, тому що, щиро кажучи, ці люди втратили надію, що вони зможуть повернутися додому до своїх будинків у найближчому майбутньому».
Протягом минулого року мільйони біженців і мігрантів намагалися дійти до Європи, але Управління верховного комісара у справах ООН у справах біженців повідомляє про «клімат ксенофобії» по всьому континенті.
Лише у травні 19 тисяч мігрантів прибули до берегів Італії з Північної Африки. Європейський Союз намагається співпрацювати з лівійською береговою охороною, щоб припинити наплив людей.
Дивіться також: Ось куди Обама переїде з Білого дому
Your browser doesn’t support HTML5