2018 рік відзначився важливими подіями в двосторонніх відносинах США та України. В цій добірці "Голос Америки" нагадує що говорили американські законодавці про Україну в 2018 році. Про те, що говорили президент Трамп та адміністрація США про Україну, читайте тут і тут.
"США ніколи не визнають російську анексію Криму. Крим - це частина України, - заявив сенатор-демократ Бен Кардин під час виступу в аналітичному центрі CSIS в травні. - Росія повинна припинити порушувати суверенітет інших країн. Санкції допомогли змінити розрахунки Москви в Україні". В коментарі для преси Кардин також закликав Україну демонструвати відданість демократичним цінностям.
Після інциденту поблизу Керченської протоки 25 вересня, група законодавців США подала на розгляд Сенату резолюцію з закликом до президента Трампа вжити дій задля стримування російської агресії в Чорному морі а також припинення проекту "Північний потік 2".
Дивіться також: Новий проект резолюції Сенату закликає Трампа здійснити рішучу операцію в Чорному морі"Сполучені Штати та наші союзники повинні швидко вжити потужних та рішучих дій для протистояння російській військовій агресії в Керченській протоці", - заявив сенатор-республіканець Рон Джонсон.
Дезінформація починається зі слів, які ми вживаємо, нагадав конгресмен- республіканець Вілл Герд,виступаючи на події в Atlantic Council.
"Під час моєї першої поїздки до Києва я дізнався… Перше – правильно «Київ», а не «Киев». Ось в чому річ. Одне це, я думаю, свідчить про дезінформацію. Чи не так? Друге – розмови, що події на Сході України, на Донбасі, були сепаратистським рухом. Це не сепаратистський рух. 920 танків, які знаходяться на Сході України – російські. Російські офіцери керують у східній Україні", - наголошував конгресмен в лютому.
Намагання росіян економічно та політично зруйнувати Україну є не менш важливими, ніж військовий тиск. На цьому наголосив сенатор- демократ США Кріс Мерфі під час події в Atlantic Council в жовтні.
Він пригадав зустріч з Петром Порошенком, під час візиту українського президента до Вашингтона на похорони сенатора Маккейна. Порошенко заявив, що росіяни тиснуть на українців, щоб ті, зрештою обрали на керівну роль політика, який би уклав угоду з росіянами
"Росіяни, зрештою, не хочуть, щоб їх збройні сили пройшли на Київ. Вони намагаються економічно та політично зруйнувати країну. Вони намагаються послабити цю країну, щоб в кінцевому підсумку виборці України прийняли рішення обрати когось на керівну посаду, хто укладе угоду з Росією", - згадав Мерфі слова Порошенка на зустрічі.
Цього року як Палата представників США, так і Сенат США схвалили резолюції стосовно Голодомору в Україні. Ось лише деякі з коментарів американських законодавців стосовно сталінського Голодомору
"Я вважаю життєво важливим, щоб у час, коли пам'ять про Радянський Союз тьмяніє, ми не забували про жертв комунізму. Голодомор в Україні був спричинений соціалістичною політикою та сталінськими зусиллями, щоб міжнародна допомога не дісталась вражених регіонів", - заявив конгресмен-республіканець Стів Шабо виступаючи в Конгресі.
"Цією резолюцією Конгрес урочисто вшановує пам'ять мільйонів українців, які загинули у цьому геноциді", - високопоставлений демократ у Комітеті Палати представників із закордонних справ Еліот Енґель.
"Голодомор призвів до загибелі мільйонів невинних українців, чоловіків, жінок та дітей. Цей голод був створений Йосипом Сталіним, аби придушити визвольний рух нації та спротив колективізації", - наголосив Конгресмен-республіканець Браян Фітцпатрік.
Дивіться також: Мішель Обама посіла перше місце у щорічному рейтингу жінок, якими найбільше захоплюються американці
Your browser doesn’t support HTML5