Доставка частини зброї до України може відбутись після закінчення терміну Байдена, кажуть в Пентагоні

Доставка частини зброї до України за програмами підтримки США може відбутись після закінчення президентського терміну Джо Байдена, який спливає 20 січня. Про це Голосу Америки розʼяснили в Пентагоні.

Від моменту оголошення певних пакетів допомоги до моменту їхнього фізичного прибуття може пройти деякий час, додали у відомстві.

“Як ви знаєте, деяке обладнання та системи можуть потрапити в Україну дуже швидко, і ви бачили, як це відбувається протягом кількох днів або тижнів. Іноді потрібно більше часу на доставку, і вона може тривати довше: тижні, а то й місяці”, – відповіла заступниця речника Пентагону Сабріна Сінгх на запитання української служби Голосу Америки.

​Деяке обладнання та системи можуть потрапити в Україну дуже швидко, і ви бачили, як це відбувається протягом кількох днів або тижнів. Іноді потрібно більше часу на доставку, і це може тривати довше: тижні, а то й місяці.
Сабріна Сінгх, заступниця речника Пентагону

Вона додала, що у випадку програми USAI, Ініціатива сприяння безпеці України, яка передбачає замовлення у виробників, доставка озброєнь може зайняти роки.

“Тож якщо коротко, то деяке обладнання справді потрапляє в Україну надзвичайно швидко. Але є таке, що займає більше часу”, – сказала Сабріна Сінгх.

На цю мить у США залишились кошти на обидві основні програми збройної підтримки Києва – USAI та PDA, Програмою президентських повноважень, за якою зброю надають із власних складів США.

В цілому, станом кінець жовтня у США залишалась можливість передати Україні зброї ще близько на $9,3 млрд, повідомили в Пентагоні.

$7,1 млрд доступні за програмою PDA: з них $4,3 млрд затверджених Конгресом у квітні, і ще $2,8 млрд, які виявили після бухгалтерських перерахунків у Міноборони США. Ще близько $2,2 млрд доступні для програми USAI.

“Міністерство оборони зобов'язується виділити всі залишкові кошти, затверджені Конгресом, до 20 січня 2025 року та додаткові кошти, доступні внаслідок перерахунків. Точна загальна сума залежатиме від поточних оцінок оборонних потреб України та логістичних питань”, – повідомив у коментарі Голосу Америки речник Міноборони США Чарлі Дієц.

Раніше про те, що доставка частини озброєнь до України може зайняти певний час, також згадував міністр оборони США Ллойд Остін.

​Все не доставлять відразу.
Ллойд Остін, міністр оборони США

“Все не доставлять відразу”, – сказав він у коментарях журналістам протягом свого візиту до Італії в жовтні.

“Наприклад, речі, які ми купуємо зараз, можуть з’явитися через пару місяців. Коли ми склали план щодо інвестування наших коштів у програму USAI і надання зброї з власних складів, деякі з цих матеріалів ми відновлюємо і надсилаємо в Україну – знову ж таки, це не миттєво, це може зайняти тижні, або в деяких випадках кілька місяців”.

При цьому Ллойд Остін додав, що у Пентагоні надали план для українців і впевнені в тому, що поставка озброєнь відбудеться згідно з очікуваним графіком.

Раніше речник Пентагону Пет Райдер сказав, що після ухвалення Конгресом додаткового фінансування для України у квітні цього року США поставили в Україну 83% від обіцяних боєприпасів зі складів США, 67% від обіцяних спроможностей ППО та 60% вогневих спроможностей, які раніше оголосили в пакетах допомоги за програмою PDA.

“Від ухвалення додаткового фінансування до середини жовтня ми доставили в Україну 83% критично важливих боєприпасів, обіцяних з наших складів. Зокрема, артилерійські снаряди 155-мм калібру, GMLRS (ракети до HIMARS – ред.), боєприпаси до систем Patriot і NASAMS тощо. Ми також доставили 67% обіцяних інших спроможностей протиповітряної оборони, включаючи ракети до Stinger і HAWK, і виконали 60% наших зобов’язань щодо вогневих засобів, включаючи бомби малого діаметра та боєприпаси 105-мм калібру”, – заявив речник Пентагону.

Він додав, що коли озброєння виділяють зі складів США, Пентагон доставляє його в Україну протягом днів або тижнів. Якщо ж деяке спорядження не доступне негайно через необхідність ремонту, в Міноборони США ремонтують його якомога швидше і відправляють в Україну опісля.

В адміністрації Байдена існують побоювання, що прихід до Білого дому новообраного президента Дональда Трампа означатиме скорочення постачання зброї для України.

Як повідомляв Голос Америки, під час зустрічі президента США Джо Байдена з новообраним президентом Дональдом Трампом у Білому домі 13 листопада Байден наголосив на важливості підтримки України для національної безпеки США.

Радник з національної безпеки США Джейк Салліван наголосив, що інвестиції в Україну – це інвестиції у власну безпеку США.

“Президент Байден наголосив на думці про те, що підтримка Сполученими Штатами України на постійній основі є в інтересах нашої національної безпеки", – наголосив Салліван у середу у Білому домі.

Дивіться також: Принц Данський Йоакім пропонує фінансувати виробництво зброї на території України через єдиний фонд