Президент Володимир Зеленський підписав указ про застосування персональних санкцій щодо 538 фізичних осіб та 540 компаній. Цим указом глава держави ввів у дію відповідне рішення РНБО від 18 червня.
Під санкціями, зокрема, опинились російські та українські олігархи та підприємці, у тому числі Дмитро Фірташ та Павло Фукс.
Пакет санкцій проти Фірташа і Фукса включає, серед іншого, блокування активів, обмеження торговельних операцій та транзиту ресурсів, запобігання виведенню капіталів за межі України, анулювання ліцензій на користування надрами, заборону участі в приватизації, обмеження видачі готівки за платіжними картками.
Згадані економічні обмеження запроваджуються на три роки.
Раніше, анонсуючи обмежувальні заходи, секретар РНБО Олексій Данілов зазначив, що санкції щодо Дмитра Фірташа пов'язані з його участю в титановому бізнесі. За словами Данілова, ідеться про постачання Фірташем сировини на військові підприємства Російської Федерації. Український олігарх, через свого адвоката, заперечив ці звинувачення.
Що ж до російського бізнесмена Павла Фукса, то секретар РНБО пояснив, що повний комплект санкцій запроваджено за його участь у 19 компаніях з видобутку вуглеводнів на території України. Cвоєю чергою, Фукс заперечив свою участь у цих компаніях, назвав санкції "помстою Данілова" та пообіцяв позиватися в суд.
Серед інших фізичних осіб, проти яких президентським указом застосовано санкції - російські бізнесмени з оточення Путіна. Олігархам Олегу Дерипасці і братам Ротенбергам, голові "Газпрому" Олесію Міллеру та іншим забороняється виводити гроші з України і в'їжджати на її територію.
Раніше цього ж дня президент Зеленський підписав указ про санкції проти 55 російських банків, зокрема тих, що діють на окупованій території Донбасу.
А тим часом в Україні чекають на приїзд 29 червня американських експертів для консультацій щодо спільної санкційної політики. Про це повідомив очільник РНБО Олексій Данілов, спілкуючись у четвер з журналістами. Як нагадав Данілов, сьогодні під санкціями США перебувають 134 громадянина України.
Дивіться також: Як міжнародна спільнота може допомогти повернути Крим під контроль України? Дискусія у Німецькому Фонді Маршалла
Your browser doesn’t support HTML5