Зеленський в інтерв’ю Fox News: Припинення війни в Україні залежить від Сполучених Штатів

На цій фотографії, оприлюдненій пресслужбою президента України 19 листопада 2024 року, президент України Володимир Зеленський слухає гімн України перед виступом у Верховній Раді. Фото: Пресслужба президента України / AFP

Сполучені Штати й новообраний президент Дональд Трамп мають достатньо можливостей, щоб вплинути на російського президента Володимира Путіна й домогтися завершення війни в Україні.

Водночас якщо США скоротять підтримку Києва, Україна продовжить боротьбу, але ймовірно зазнає поразки у війні. Відтак, втрата єдності між Україною, США та Європою є “дуже небезпечною”.

Такі думки висловив президент України Володимир Зеленський в інтерв’ю американській мережі Fox News, яке оприлюднили 19 листопада, до 1000 днів війни в Україні.

“Я вважаю, що це був найважчий період”, - сказав Зеленський, згадуючи перші дні війни.

“Але зараз цей період, цей момент залежить, я вважаю, від нашої єдності в Україні. І я вважаю, що дуже небезпечно, якщо ми втратимо єдність в Європі та, що найголовніше, єдність між Україною та Сполученими Штатами”, - пояснив він.

На його думку, війну можна завершити лише дипломатичним шляхом, однак, залучення самого Путіна до переговорів не є обов’язковою умовою.

“Я впевнений, що на сьогодні це залежить від Путіна, дійсно дуже багато. Він може це зробити. Він може захотіти й закінчити цю війну”, - зазначив український президент.

“Але це набагато більше залежить від Сполучених Штатів Америки. Путін слабший за Сполучені Штати Америки. Президент США має силу, повноваження і зброю, і він може знизити ціну на енергоносії. До речі, я чув сигнал у медіа від президента Трампа, що він думає знизити ціни на енергоносії, на нафту, і це потрібно зробити”, - сказав президент України.

Дивіться також: В Естонії заявляють про можливість відправити війська в Україну

Поглиблюючи свою думку про те, що перемога, й навіть саме виживання України, наразі напряму залежить від допомоги США, Зеленський сказав: "Якщо будуть скорочувати, я думаю, ми програємо”.

“Звичайно, все одно ми залишимося і будемо боротися. У нас є виробництво, але його недостатньо, щоб отримати перевагу. І я думаю, що його недостатньо, щоб вижити. Але це буде... якщо таким буде американський вибір, то ми вирішуватимемо, що нам робити”, – додав президент.

Коментарі Зеленського прозвучали на тлі побоювань в Україні та Європі, що новообраний президент Трамп може скоротити підтримку Києва, а також зменшити залученість США у НАТО та у підтримання безпеки на Європейському континенті.

Новообраний американський президент також заявляв, що планує швидко завершити війну в Україні, можливо, ще до свого вступу на посаду президента у січні 2025 року. Втім попри різноманітні здогадки та повідомлення у пресі, конкретний план чи кроки, до яких може вдатися Трамп з цією метою, наразі достеменно невідомі.

Згідно з ексклюзивною публікацією агентства Reuters 20 листопада з посиланням на неназваних чинних і колишніх російських посадовців, Путін нібито відкритий для обговорення з Трампом угоди про припинення вогню в Україні.

Водночас він виключає будь-які серйозні територіальні поступки та наполягає на відмові України від прагнення приєднатися до НАТО.

Втім за численними твердженнями самого Трампа та його команди, новообраний американський президент впевнений у своїй здатності “припинити війну” в Україні.

Зокрема директор із комунікацій Трампа Стівен Ченг заявив Reuters: “Він єдина людина, яка може об’єднати обидві сторони для мирних переговорів і працювати над припиненням війни та припиненням вбивств”.

На думку Зеленського, хоч Трампу буде непросто вплинути на Путіна задля завершення війни, це можливо.

“Це буде непросто, але я думаю, якщо використовувати всі (можливості), які є у Сполучених Штатів, так, він зможе. Тому що він набагато сильніший за Путіна. Він сильніший. Сполучені Штати сильніші. Економіка, сильніша. Сполучені Штати мають дуже великий вплив”, – підсумував Зеленський.

Дивіться також: Залужний: “Україна має бути збережена. Наші діти, жінки, батьки мають жити у мирі, чого б нам це не коштувало!”