Агентство міжнародного розвитку США (USAID) надає 68 млн доларів Всесвітній продовольчій програмі ООН на закупівлю 150 000 тонн української пшениці, повідомили в уряді США.
"Ми віддані підтримці світової продовольчої безпеки для найбільш нужденних і закликаємо всі країни наслідувати це", - твітує держсекретар США Ентоні Блінкен.
У вівторок з Одеси відправилось перше судно із зерном для Африки в рамках Всесвітньої продовольчої програми. Ця партія склала 23 000 тонн зерна до Ефіопії.
В Мінагрополітики України наголосили на тому, що Україна відігравала провідну роль в постачанні за продовольчою програмою ООН і зауважили, що за підсумками останніх років Україна утримувала лідерство у рамках Всесвітньої продовольчої програми (ВПП) з постачання продовольства для гуманітарних операцій. Загалом у 2021-му Україна направила 20% продовольства з програм ООН. Частка України була більшою, а ніж Туреччини та Росії разом, йдеться в повідомленні українського відомства.
США підтримали першу поставку спільними зусиллями USAID, Фонду Говард Баффетт та Фонду Minderoo, повідомляє USAID.
"Ця поставка підтримає гуманітарну відповідь на кризу на Африканському Розі, де історична посуха підштовхнула мільйони людей до межі голоду", - заявили у відомстві.
Російська війна в Україні прискорила зростання світових цін на продовольство та погіршила "продовольчу непевність в країнах, які зіткунулись із голодом, що загрожує життю", йдеться в повідомленні.
Росія заперечує свою провину у кризі голоду.
Росія продовжує руйнувати аграрну інфраструктуру України, вказало посольство США в Україні у своєму твіті в середу.
"Російські війська грабують і знищують українську сільськогосподарську інфраструктуру, включаючи силоси, сільськогосподарську техніку та поля. Це заважає українським аграріям сіяти та садити, завдаючи шкоди майбутньому врожаю та погіршуючи світову продовольчу кризу", - твітує Держдеп.
США підтримують домовленість за посередництва Туреччини та ООН, яка зробила можливим експорт продовольства з портів України. В USAID, однак, відзначили, що хоча вивільнення поставок продовольства "заблокованих Путіним впродовж майже шести місяців" є ключовим кроком, але "масштаб кризи голоду, яку підштовхують війни, економічне спустошення, викликане пандемією COVID-19, та надзвичайні погодні умови, які погіршила зміна клімату - настільки великий, що єдиний крок не вирішить цю кризу".
Дивіться також: Більше півмільйона тонн зерна та продовольства вивезено через коридор в Чорному морі