Слідчі Сенату, які займаються дослідженням втручання Росії у політичні процеси у США, можуть притягнути до відповідальності американські ЗМІ за фальшиві новини, які стосувались втручання Росії, а деякі ЗМІ зрештою можуть "зганьбитись". Про це американському каналу CNN заявив американський сенатор Ричард Берр, голова Сенатського комітету з питань розвідки.
Напередодні у середу Сенатський комітет з питань розвідки оприлюднив деякі підсумки слідства щодо втручання Росії у вибори у США. Серед іншого, було повідомлено, що комітет майже завершив розслідування обставин внесення минулого року змін до офіційної програми Республіканської партії США щодо питання надання Україні оборонних летальних озброєнь, а також обставин зустрічі представників передвиборчої кампанії із тодішнім послом Росії у США Кисляком.
"Відверто кажучи, ми бачимо, що новинні організації не спирались на факти, я думаю це буде віддзеркалено і у нашій доповіді. Ви побачите це на наших слуханнях, і можете очікувати... про все це повідомляли у новинах у досить вільній манері. Журналістам доведеться взяти на себе відповідальність за те, що вони розповідають", - відзначив законодавець.
Водночас Берр відзначив, що законодавці не розслідують роботу ЗМІ.
"Йдеться про те, щоб ЗМІ відповіли за те, що вони повідомляють, не спираючись на реальні джерела, або факти", - відзначив Берр у четвер, спілкуючись із каналом CNN.
Законодавець також наголосив, що його комітет планує представити факти щодо російського втручання, а ЗМІ, які повідомляли те, що суперечить фактам, будуть присоромлені.
Президент США Дональд Трамп у середу через Twitter поцікавився, чому Сенатський комітет з питань розвідки не займається вивченням фальшивих новин, які поширюють провідні американські ЗМІ.
"Чому Сенатський комітет із питань розвідки не досліджує Мережі Фальшивих Новин (Fake News Networks) у нашій країні!", - заявив Трамп.
Дивіться також: На Капітолійському пагорбі почались запеклі дискусії щодо регулювання обігу зброї
Your browser doesn’t support HTML5