Це не громадянська війна. І те, що Росія робила з Грузією в 2008 було агресією. Все більше людей це сьогодні розуміють. І це розуміння тільки зростатиме. Правильне рішення – змусити Кремль платити більшу цінуКолишній посол США в Україні Джон Гербст
Про це Джон Гербст розповів журналісту української служби Голосу Америки.
"Росія та Путін мають агресивну зовнішню політику. Вони хочуть підірвати світовий порядок, встановлений після Холодної війни", - говорить Гербст.
За його словами, забезпечення сильного і стабільного світового порядку відповідає американським інтересам і цінностям.
"Якщо ми здамось з цим світовим порядком, то дозволимо Росії проводити агресивну політику проти України та Грузії. Цей варіант для США неприйнятний", - зауважує Гербст.
Колишній посол США в Україні зазначає, що Захід досі звикається з думкою, що Росія проводить агресивну зовнішню політику.
"Наша позиція сьогодні значно краще ніж вона була чотири роки тому. Але вона досі не достатньо добра. Думаю, це покращиться" – додає Гербст.
На його думку, Грузії, Україні та Молдові треба надавати більше підтримки. Також, говорить Гербст, необхідні сильніші санкції проти Кремля за його агресію в Грузії та Україні.
Україні потрібно надавати більше зброї. Це зробить подальшу російську агресію важчою та болючішоюКолишній посол США в Україні Джон Гербст
"Сильніші санкції послаблять Кремль. Поки Кремль проводить агресивну зовнішню політику, в наших інтересах, щоб він був слабшим. Також, Україні потрібно надавати більше зброї. Це зробить подальшу російську агресію важчою та болючішою", - відзначає колишній посол США в Україні.
Джон Гербст наполягає на тому, що всім потрібно розуміти, що події на Донбасі – війна і агресія Кремля проти України.
"Це не громадянська війна. І те, що Росія робила з Грузією в 2008 було агресією. Все більше людей це сьогодні розуміють. І це розуміння тільки зростатиме. Правильне рішення – змусити Кремль платити більшу ціну: більше санкцій, більше оборонної підтримки для України і Грузії", - підкреслює Гербст.
Нагадаємо, що Джон Гербст в статті "Нова холодна війна може багато навчитись у старої холодної війни" писав, що США та союзники мають розглянути можливість подальшої передачі зброї Грузії і, особливо, Україні.
Зупинити Кремль надзвичайно важливо, зазначає аналітик і нагадує, що фронт наразі перебуває на сході України. В інтересах Заходу зупинити агресію кремля на Донбасі. Це є підґрунтям для надання пакету допомоги у 1 мільярд доларів на рік на п'ять років на військове обладнання, вважає Гербст. Такий пакет, на думку експерта, має передбачати допомогу у забезпеченні поточних потреб у протитанкових ракетах, захищених засобах зв'язку, сучасних дронах та протиповітряних радарах.
В тому ж дусі, США мають проконсультуватись з Грузією стосовно військових потреб. США разом з союзниками у НАТО мають розглянути можливість збільшення присутності в Чорноморському регіоні, зазначає Гербст.
Дивіться також: Заяви Курта Волкера та Весса Мітчелла про Україну та російську агресію. Подія в Атлантичній раді. Відео
Your browser doesn’t support HTML5