Законодавці у Сенаті та Палаті представників Конгресу працюють над реформою, яка дасть надію на отримання громадянства 11 мільйонам нелегалів
Барак Обама каже, що іноземні робітники завжди були важливою складовою економічної сили Америки.
"Люди, які прибувають до США з цілого світу, - це молодість та енергія нашої робочої сили, саме вони дають нашим компаніям перевагу над конкурентами", - заявляє президент США.
Представники бізнесу та профспілок нещодавно повідомили про досягнення угоди щодо створення гостьової робочої програми для низько кваліфікованих робітників – це має прибрати одну з головних перепон на шляху імміграційної реформи.
Законодавці у Сенаті та Палаті представників Конгресу працюють над реформою, яка дасть надію на отримання громадянства 11 мільйонам нелегалів у США. Одночасно з реформою кордони США буде укріплено, щоб не допустити у країну нових небажаних гостей.
Головними поборниками реформи є сенатор-республіканець, колишній кандидат у президенти США Джон Маккейн та сенатор-демократ Чарльз Шумер. Нещодавно вони побували на кордоні із Мексикою.
"Застосовуючи новітні технології, ми зможемо гарантувати безпеку на кордоні та дати людям надію на отримання громадянства", - заявив сенатор-республіканець Маккейн.
Колега Маккейна по партії сенатор Марко Рубіо попереджає, що про досягнення консенсусу між демократами та республіканцями ще не йдеться. У спеціальному зверненні він заявив, що імміграційну реформу не варто квапити.
Цього тижня Конгрес також розглядатиме обмеження обігу вогнепальної зброї, яке було одною з передвиборчих обіцянок Обами. Цього тижня президент відправиться до штату Колорадо, де минулого року у кінотеатрі містечка Аврора зловмисник розстріляв 12 людей та поранив майже 60.
Цього тижня Конгрес також розглядатиме обмеження обігу вогнепальної зброї, яке було одною з передвиборчих обіцянок Обами
Звертаючись до американців, Обама згадав і масовий розстріл у початкові школі у штаті Коннектикут.
"100 днів тому у школі було вбито 28 осіб. Це шокувало країну і ми пообіцяли, що недопустимо повторення цього. Ми зганьбимо себе, якщо забудемо ці жертви".
Ще одне питання порядку денного – Північна Корея, яка обіцяє завдати ракетного удару по США і привела війська у бойову готовність.
Хоча у США вже звикли до ексцентричності Пхеньяна, міністр оборони вже заявив, що Америка та її союзники мають бути готові до будь-якого розвитку подій.