Куратори кажуть, що в своїх моделях шукали не лише фізичні риси, які нагадують портрети епохи Відродження. Вони також шукали і схожість у соціальному статусі
Флоренція – колиска епохи Відродження – розквіту західного мистецтва, що почалось у чотирнадцятому столітті. Сьогодні місцева група митців вирішили відобразити, що ж означає - бути флорентійцем у 21 столітті. Вони створюють полотна в стилі Ренесансу, використовуючи для цього фотографії сьогоднішніх іммігрантів.
Виставка отримала назву «Новий Новий Світ» Американський фотограф ліванського походження Марк Абузаїд, який живе у Флоренції – один з кураторів виставки. Він каже, що арт-проект набув особливого значення, коли право-радикально налаштовані люди у грудні 2011 року розстріляли двох іммігрантів з Сенегалу.
"Ми вирішили – замість того, щоб обуритись і зосереджуватись на всьому поганому - показати позитивні речі, які сталися починаючи з епохи Ренесансу, коли завдяки культурі ми створили прекрасний світ, який ніколи не буде забутий, до сьогодення, коли завдяки іммігрантам у нас знову відбувається культурне відродження", - розповідає фотожурналіст.
В розпал Арабської весни десятки тисяч африканців втекли на човнах до Італії
Мешканець Флоренції Елхадж Салл бере участь у проекті в якості моделі.
"В Сенегалі я працював на державну компанію постачання води. У мене було все – дружина, двоє дітей, хата. Під час відпустки я зустрів іншого сенегальця, який жив у Флоренції. Він запросив мене до себе в гості, і так я знайшов найгарніше місто у світі", - говорить Салл.
Куратори кажуть, що в своїх моделях шукали не лише фізичні риси, які нагадують портрети епохи Відродження. Вони також шукали і схожість у соціальному статусі. Салла обрали у якості моделі для полотна Ботічеллі «Портрет невідомого з медаллю». Так само як і хлопець на портреті, Салл – людина проста і невідома, але його робота - майстра на всі руки - поважається у місті. Проект підтримала адміністрація Флоренції.
"Флоренція приваблює багато людей, тому тут можуть виникнути проблеми з асиміляцією. Найбільш важким аспектом цієї проблеми є те – як процес звикання до такого культурного різноманіття зробити комфортним для самих флорентійців", - говорить Крістіна Джіаччі, міністр Флоренції з питань вищої освіти та культури.
В розпал Арабської весни десятки тисяч африканців втекли на човнах до Італії. Однак, остання статистика вказує, що через економічну кризу багато біженців таки повертаються додому. Салл також думає повернутися в Сенегал.
"Все помінялось. Це дуже непросто. За останні місяці я вже втратив три роботи. Зараз, наприклад, я безробітний", - каже Салл.
Поки виставка розташовується у флорентійському Палаццо Вечіо, а згодом куратори повезуть свої експонати на показ по всій Італії.