Кожен 4-й новий працівник у різноманітних міських службах Берліна походить з іммігрантського середовища
На щорічних зборах випускників програми, її адміністратори хваляться здобутками – кожен 4-й новий працівник у різноманітних службах міста походить з іммігрантського середовища.
освідом діляться учасники програми – Хуссейн Ель Алі та Сіхад Їлдіз. Обидва пройшли стажування у службі водопостачання столиці і хотіли би стати постійними працівниками.
"Це цікава робота. Наші шефи – приємні люди і терпляче відповідали на наші питання, яких було чимало", - кажуть юнаки.
Розпочати роботу у міській службі – все одно, що перебратись до іншої країни
"Я сама іммігрант з Данії та і вся наша лікарня є втіленням розмаїтості Берліна. У нас лікуються люди з усього світу, тож і склад працівників має це віддзеркалювати", - говорить жінка.
Аіла Каді консультант програми «Ти потрібен Берліну». Аіла каже, що програма дуже допомагає дітям із неосвічених родин розвинути свій потенціал
"Їх батьки не мають освіти, їх друзі не мають освіти. У школі вони серед дітей з таких самих родин. Для них розпочати роботу у міській службі – все одно, що перебратись до іншої країни. Це - нова реальність", - каже Аіла.
У програмі бере участь і берлінська поліція. Приблизно п’ята частина цьогорічного набору рекрутів мають турецьке, африканське або в’єтнамське коріння.
"Іммігрантська молодь хоче брати участь у житті суспільства. Звісно ж є такі, хто не довіряє поліції, втім чимало хотіли би працювати у нас, охороняти порядок та мати стабільну роботу", - говорить поліцейський.
Міські служби Берліну вже заповнили свої квоти з працевлаштування іммігрантів – чого не скажеш про Німеччину взагалі. Серед усіх країн Організації з економічної співпраці та розвитку, у Німеччині на державних посадах працює найменше представників етнічних меншостей.