Країни Заходу не можуть до кінця розгадати справжніх намірів президента Росії Володимира Путіна. Втім розуміють, що ні з міжнародною спільнотою, ні з самими росіянами російський глава держави досі не був чесним, - вважає колишній посол США в Україні, а нині - віце-президент Американського інституту миру Вільям Тейлор.
«Ніхто не може розуміти пана Путіна. Я не маю поняття, що в нього на думці. Ми зараз лише можемо робити висновки із того, що він робить. І донині він не був чесним із міжнародною спільнотою, з усім світом, з усіма росіянами», - говорить Тейлор.
Тейлор вважає, якщо у Володимира Путіна якщо і є кінцева мета, в нього немає розробленого плану чи стратегії її досягнення. Путін діє імпульсивно, вважає Тейлор.
«Я не думаю, що він (Путін) мав сформовану стратегію, коли почав вторгнення у Криму. Я думаю, це був імпульсивний крок. Якби він знав наперед, що буде підданий остракізму, що стане ізгоєм, що його викинуть із Великої вісімки, що він втратить всіх союзників в ООН, що на нього накладуть жорсткі санкції, я не думаю, що він би зробив це. Утім, він не думав далеко наперед», - вважає експерт.
Путін почав агресію в проти України бо злякався, що події в Україні призведуть до повалення його режиму - вважає експерт інституту міжнародної економіки Андерс Аслунд.
За його словами, Путін є звичайним крадієм. Він хоче встановити в Росії диктатуру, щоб красти безрозмірно, а Україна просто опинилася на його шляху до всевладдя:
«Головна проблема у тому, що президент Путін злякався України, в якій відбувається демократичний прорив. Він вважає, що всі демократичні повстання організовуються зі США і це є головною загрозою його владі. Він вважає, що Захід почав проти нього в Україні війну на випередження. Він не знає як з цього викрутитися. Якщо він здасться, він програє усе. Але також він не може перемогти без того щоб завдати величезних втрат собі і своїй країні. Він у пастці. Проблема тут особисто у Путіні, який боїться за себе. Україна лише опинилася на його шляху», - переконаний впливовий економіст.
Як світ має реагувати на окупаційні амбіції Володимира Путіна, це питання стане головним на порядку денному саміту НАТО, що має пройти наступного тижня.
Ек-посол США в Україні Стівен Пайфер розповів Голосу Америки, що НАТО сконцентрується на питанні гарантуванні безпеки своїм членам. А допомога Україні може прийти у вигляді індивідуальних поставок зброї та військового обладнання від окремих країн-членів НАТО - каже Пайфер.
"НАТО змушене буде ухвалювати певні рішення. Я думаю, НАТО сконцентрується на питанні гарантування безпеки своїх членів, відповідно до 5-го пункту угоди про колективну безпеку. Країни НАТО сьогодні дивляться на Росію зовсім по іншому, ніж навіть рік тому".
"Вони бачать збільшення витрат Росії на озброєння, побудову військових потужностей, які потенційно здатні бути загрозою для НАТО, вони бачать, що президент Путін готовий застосовувати військову силу, як в Криму так і в східній Україні, вони бачать що Путін уже кілька разів висловлював незадоволення діями НАТО за останні роки. Тому цей саміт НАТО матиме великий фокус на Росію. І я думаю, ми побачимо переорієнтацію НАТО у напрямку колективного захисту своїх членів".
За словами Стівена Пайфера, Росія аргументувала своє вторгнення в Україну необхідністю захисту етнічних росіян та російськомовного населення, незалежно від їхнього громадянства. Це тривожний сигнал для країн Балтії, де чверть населення складають росіяни. Тому на саміті НАТО, вони шукатимуть якнайбільших гарантій для своєї безпеки, щоб відвадити Путіна від спроб захищати російськомовне на їхніх територіях.
Дивіться також : Ми робимо все можливе і не звертаємо увагу на бездіяльність інших - активісти "Разом"