Американські законодавці вважають, що візит українського лідера позитивно вплине на двосторонні стосунки та забезпечить Україні допомогу у цей скрутний час.
"Президент Порошенко звертається не просто до Конгресу, а до всіх американців, до всього вільного світу. Водночас ми хочемо показати свою рішучу підтримку українському народу, який зіштовхнувся із російською агресією", - заявив сенатор Бенджамін Кардин.
Група підтримки України в Конгресі США, куди входять понад 40 американських законодавців, від обох партій влітку, перед відпусткою, внесла законопроект покликаний підтримати Україну. Його співавтор член Палати представників з Огайо Марсі Каптур, сподівається на допомогу Порошенка у процесі схвалення закону.
"Я підтримала законопроект, якій передбачає надання України військового спорядження та озброєння, які вона потребує для захисту. Українська група підтримки в Конгресі зареєструвала відповідний законопроект, і я сподіваюся, що президент України згадає про це у своєму виступі. Це допоможе просунути законопроект далі", - відзначила Марсі Каптур.
Американські законодавці налаштовані рішуче щодо прохань України про надання смертоносного озброєння.
"Ми розглянемо запити від президента України щодо надання смертоносного озброєння Україні. Ми розглядатимемо й інші запити. Я думаю, промова президента України у Конгресі пришвидшить надання допомоги українцям", - сказав конгресмен Кріс Ван Голлен.
Колишній посол США в Україні, а тепер експерт Інституту Брукінґса, Стівен Пайфер, вважає, що Порошенко має рідкісну нагоду представити своє бачення розвитку України.
"Для президента Порошенка це буде можливість звернутися і до Палати представників, і до Сенату. Розповісти про ситуацію в Україні, головні виклики. А також представити своє бачення розвитку україно-американських відносин".
"Це нагода для Петра Порошенка з дуже важливої трибуни донести своє послання, як до Конгресу США, так і до американців загалом", - заявив Стівен Пайфер, експерт Інституту Брукінґса.
Сполучені Штати пообіцяли надати Україні допомогу на 70 мільйонів доларів: від бронежилетів до тепловізорів. Однак, замість летального озброєння, якого потребує Україна, адміністрація США обмежується введенням санкцій проти Росії. Чимало експертів, серед яких Вільям Померанц з Центру Вільсона, наголошують: санкції не зупинили Путіна у минулому, не зупинять і зараз.
"Санкції не те саме, що військова присутність. Вони не те саме, що військова відповідь. Вони не зупинили Путіна: він продовжує робити далі те, що хоче з геостратегічної точки зору. США просто не мають додаткових ресурсів і не хочуть їх надавати Україні у цій кризі. Тож Україна усвідомлює, що має вирішувати цю кризу самостійно", - сказав Вільям Померанц.
Стівен Пайфер вважає, що затримка із наданням Україні смертоносного озброєння має свої причини.
"Тут є низка нюансів. Якщо Захід почне озброювати Україну, як відреагує Росія? Чи це призведе до ескалації напруженості, чи надішле Росія ще більше військ до України, і це серйозні занепокоєння. Але мені здається, що якщо Захід і США допоможуть Україні захистити себе, це може утримати Росію від подальшої ескалації, від поновлення бойових дій", - додав Стівен Пайфер.
Пайфер підтримує ідею збільшення військової допомоги Україні, і надання смертоносної захисної зброї. Але, за його словами, рішення ще не ухвалене і американський уряд продовжує дискутувати з цього приводу.
Дивіться також: Семен Семенченко: Доводиться воювати на два фронти