Спеціальні потреби

Комісія Україна-НАТО закликала Росію виконувати Мінські домовленості


Дії Росії в Україні є «умисною дестабілізацією» ситуації - НАТО
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:39 0:00

Дії Росії в Україні є «умисною дестабілізацією» ситуації - НАТО

Члени Комісії Україна-НАТО оприлюднили заяву, де вкотре засудили російську агресію в Україні. У вівторок ситуацію в Україні обговорювали міністри закордонних справ 28-ми країн-членів Альянсу у Брюсселі. У спільній заяві вони назвали дії Росії «умисною дестабілізацією» ситуації, звинуватили Москву у порушенні угод, зокрема Мінських домовленостей. Окреме занепокоєння НАТО викликає скупчення російського війська в акваторії Чорного моря.

Якою дорогою має йти НАТО далі після року російської агресії в Україні – одна з головних тем засідання міністрів закордонних справ НАТО. Нещодавно призначений генеральний секретар Альянсу Єнс Столтенберґ називав дії східного партнера викликом безпеки:

«НАТО має бути сильним і сьогодні, і завтра, щоб гідно зустріти будь-які виклики як зі сходу, так із півдня».

2014 рік генсек НАТО описав як рік «агресії, кризи та конфлікту». За його словами, на порядку денному зустрічі глав МЗС НАТО стояло обговорення 4-х питань. Зокрема, угода про посилення сил для протистояння зростаючій російській агресії, домовленість про створення тимчасовох сил швидкого реагування, збільшення підтримки для України, а також підписання угоди про підтримку місії в Афганістані.

Єнс Столтенберґ запевнив, що Альянс продовжуватиме тиснути на Росію та допомагати Україні.

«Будь-яке порушення міжнародно-визнаних кордонів України – це те, що ми рішуче засуджуємо, і ми підтримуємо зусилля України захистити себе. НАТО підтримує Україну як політично, так і практично, зорема через трастові фонди. Вони запрацюють сьогодні, ми оголошуємо запуск цих трастових фондів».

НАТО має бути сильним і сьогодні, і завтра, щоб гідно зустріти будь-які виклики як зі сходу, так із півдня
Єнс Столтенберґ

Пан Столтенберґ наголосив також на підтримці економічних санкцій проти Росії. Так як Північноатлантичний альянс, за його словами, не має можливості надати українському війську зброю, НАТО не заперечує, якщо таку допомогу нададуть окремі члени Альянсу. Він є прихильником ідеї ізолювати Росію, щоб вплинути на неї. Про необхідність збільшити тиск на Москву напередодні зустрічі НАТО заявила і представниця Євросоюзу.

Проте глава завнішньополітичного відомства Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр приїхав на зустріч країн НАТО із менш оптимістичним настроєм. За його словами, з початку конфлікту Росія не дуже реагувала на тиск з боку країн Заходу.

«З часу виборів у Східній Україні, які були нелегітимними і ми їх не визнаємо, ми ризикуємо повернутися до того підвішеного стану, якому ми опинились у вересні, коли взялися за деескалацію конфлікту».

Штайнмайєр є прихильником думки, що ізоляція Росії зробить її ще більше небепечною.

1 грудня, напередодні зустрічі, посол США в НАТО Дуґлас Лют звинуватив Росію у здійсненні безвідповідальних військових маневрів, які загрожують безпеці люей.

Штайнмаєр є прихильником думки, що ізоляція Росії зробить її ще більше небезпечною.

Штайнмаєр є прихильником думки, що ізоляція Росії зробить її ще більше небезпечною

А Росія, тим часом, продовжує військово провокувати західних партнерів. В той час, як у Брюсселі засідали міністри закордонних справ НАТО, один із членів Альянсу – Норвегія – заявила, що у вівторок російський винищувач у міжнародній повітряній зоні наблизився на небезпечну відстань до норвезького військового літака. Речник військових сил Норвегії назвав поведінку росіян «ненормальною».

Зв словами генерального секретаря НАТО, лише за минулий місяць російські винищувачі без попередження порушували повітряну зону країн НАТО 400 разів, що на 50% частіше, ніж у минулому році.

Дивіться також: Перша допомога: курс НАТО для українського бійця

  • 16x9 Image

    Ірина Матвійчук

    Журналістка, репортерка, редакторка вебсайту. Цікавлюсь соціальними темами та історією. Для потенційних сюжетів завжди шукаю захопливі історії про українців у США, маловідомі сторінки історії, про неймовірні долі людей та бізнесів. Приєдналася до команди Української служби Голосу Америки у 2014 році. Перед тим працювала в журналі National Geographic та на "Радіо Свобода". Люблю читати книжки, створила у США книжковий клуб Books-R-Us Ukrainian. Із задоволенням подорожую в країни/регіони, які є непопулярними для туристів. Одружена, маю доньку.  

Розсилка

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

XS
SM
MD
LG