Спеціальні потреби

Журналістська діяльність Бузини повинна розглядатись як можливий мотив вбивства - CPJ


Журналістська діяльність Бузини повинна розглядатись як можливий мотив вбивства - CPJ
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:00 0:00

Олесь Бузина, колишній редактор газети "Сегодня"

«Ми чекаємо підтвердження, чи справді це вбивство було мотивоване його журналістською професією, ми не впевнені, що так є», - заявила представник Комітету захисту журналістів у США.

Комітет захисту журналістів засуджує вбивства журналістів в Україні Сергія Сухобока та Олега Бузини, утім не підтверджує, що ці інциденти були пов’язані з їхньою журналістською діяльністю. Про це Голосу Америки повідомила директор програми Європи та Центральної Азії з Комітету захисту журналістів Ніна Огнянова

«Ми чекаємо підтвердження, чи справді це вбивство було мотивоване його журналістською професією, ми не впевнені, що так є. Ми вивчаємо обставини інциденту. Але що можна сказати однозначно, що журналістська діяльність Бузини повинна розглядатись як можливий мотив вбивства, тому що Олег Бузина знаний його контраверсійними проросійськими поглядами. Водночас він є не просто журналістом, а також громадським активістом, то ж тут ще багато треба з’ясувати перед тим, як робити висновки», - зазначила представниця Комітет захисту журналістів, штаб-квартира якого базується у Нью-Йорку.

За словами Ніни Огнянової, вбивство Сергія Сухобока комітет не визнав таким, що пов’язане з професійною діяльністю.

«У багатьох країнах, не лише в Україні, журналісти часто перетинають цю лінію між журналістикою та активізмом, вони стають правозахисниками або громадськими активістами. Утім, поки вони продовжують виконувати журналістські функції, поки вони розділяють новини та думки, ми їх розглядаємо як журналістів. У цьому випадку в Україні ми маємо сказати, що Сергій Сухобок не був вбитий через його журналістську діяльність, то ж ми не розглядаємо його вбивство як таке, що пов’язане з професією», - розповідає правозахисниця.

ОБСЄ 16-го квітня опублікувала заяву свого представника з питань свободи медіа Дуні Міятович із закликом до розслідування вбивства Олеся Бузини.

«Цей жахливий акт є ще одним нагадуванням про небезпеку, пов’язану з журналістською професією. Компетентні органи повинні негайно та повністю розслідувати це вбивство. Я вкотре закликаю владу країни виділити всі необхідні ресурси для розслідування нападів на журналістів. Нема місця безкарності для зловмисників чи замовників будь-якого насильства над представниками ЗМІ», - пише у заяві ОБСЄ Дуня Міятович.

Вона також висловила жаль з приводу нещодавнього вбивства Сергія Сухобока, співзасновника кількох онлайн ресурсів в Україні. Його вбили 13-го квітня у Києві.

Тим часом в Україні голова комітету ВРУ з питань свободи слова та інформаційної політики Вікторія Сюмар на своїй сторінці у Фейсбук висловила думку, що ці та інші нещодавні резонансні вбивства в українській столиці сплановані ззовні, з метою дестабілізації перед російським Парадом Перемоги. За словами народного депутата, ці люди були вибрані як мішені, тому що їх добре знає російський телеглядач зі своїх каналів.

Володимир Путін через кілька годин після вбивства Бузини 16-го квітня без заяв слідства чи прокуратури назвав вбивства в Києві «політичними».

Дивіться також: Таємниці флоту українських безпілотників

Таємниці флоту українських безпілотників. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:38 0:00

  • 16x9 Image

    Ірина Матвійчук

    Журналістка, репортерка, редакторка вебсайту. Цікавлюсь соціальними темами та історією. Для потенційних сюжетів завжди шукаю захопливі історії про українців у США, маловідомі сторінки історії, про неймовірні долі людей та бізнесів. Приєдналася до команди Української служби Голосу Америки у 2014 році. Перед тим працювала в журналі National Geographic та на "Радіо Свобода". Люблю читати книжки, створила у США книжковий клуб Books-R-Us Ukrainian. Із задоволенням подорожую в країни/регіони, які є непопулярними для туристів. Одружена, маю доньку.  

Розсилка

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

XS
SM
MD
LG