Спеціальні потреби

У Чарлстоні вшанували пам'ять загиблих від стрілянини в церкві


Чарлстон оговтується від трагедії. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:02 0:00

Чарлстон оговтується від трагедії. Відео

Сотні людей зібралися сьогодні в афроамериканській церкві міста Чарлстон, що у Південній Кароліні, аби вшанувати пам’ять жертв розстрілу, який скоїв у цьому храмі 21-річний білошкірий американець Дилан Сторм Руф. Нагадаємо, підозрюваний нападник здійняв стрілянину в цій церкві минулої середи на ґрунті расової нетерпимості. А всі дев’ятеро вбитих ним були афроамериканцями. Сьогоднішня служба в храмі стала першою після терористичного акту й відбувалася під пильним наглядом поліції.

Посилені заходи безпеки, молитви, сльози за загиблими і шок – все це нині переживає невеличке південноамериканське місто Чарлстон після теракту, що стався в стінах його церкви минулої середи і забрав життя дев’ятьох прихожан разом із пастором.

У церкві, де сталася трагедія, віряни з усієї країни зібралися разом, аби вшановувати пам’ять безневинно убитих, на першій службі після теракту. Солідарні з ними американці з інших штатів також вийшли на марші й служби у місцевих храмах: Нью-Йорка, Детройту й Атланти. Всі вони говорили й молилися як зробити так, щоби не допустити подібного в майбутньому.

Трагедія у Чарлстоні сталася на тлі нещодавніх протестів і збурення міста після того, як два місяці тому білошкірий поліцейський застрелив у Північному Чарлстоні неозброєного афроамериканця Волтера Скотта. Цього разу відповідь родичів загиблих на дії Дилана Сторма Руфа, якого обвинувачують у скоєнні стрілянини у церкві, стала свого роду спробою перервати замкнутий ланцюг ненависті й насилля. Вони вже заявили, що пробачають 21-річного нападника. Дехто з родичів жертв все ще не може повірити в те, що сталося. Мерлін Коклей Дженкінс, яка минулої середи втратила в стрілянині свою сестру серед них:

«Ми хочемо передати всій громаді, що ми цінуємо їх підтримку й любов, але, щиро кажучи, ми й не очікували чогось іншого, тому що тут (на півдні) ми всі такі ж м’які й сповнені любов’ю, як місцевий клімат».

Поки поліція вивчає повідомлення, яке підозрюваний залишив у Інтернеті перед нападом, у американському суспільстві піднялася ціла хвиля суперечок про те, як називати те, що сталося. Афроамериканські активісти вже звинуватили національні медіа у спробах олюднити образ білошкірого нападника, називаючи його дії несвідомими, або ж вчиненими в наслідок психічного розладу. Водночас, мер міста Нью-Йорк Біл де Блазіо визнав, що розстріл, скоєний молодим американцем, слід класифікувати саме як теракт на ґрунті расової нетерпимості, однак при цьому він підкреслив, що проблема зі зброєю у США є загальнонаціональною. Для тих же, хто зібрався сьогодні в Чарлстонській церкві, яка є символом боротьби проти расової нетерпимості у США, цього тижня схоже стало як ніколи очевидним: їх боротьба за рівність прав поки що не закінчена.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Розсилка

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG