Спеціальні потреби

Далласький нападник писав повідомлення власною кров’ю – поліція


Далласька поліція і медіа розповіли, ким був далласький нападник у «звичайному» житті

Нападник, що вбив поліцейських у Далласі, 25-річний Майка Джонсон не мав зв’язків із терористами. Як пише сьогодні New York Times, журналісти якої відвідали рідне місто вбитого стрілка – колись той навіть вважався в місті звичайним приємним хлопцем із мультикультурного району. До всього він був відданим парафіянином, який служив на благо своєї країні в Афганістані.

Ветеран афганської війни, після повернення додому він цікавився тактиками ведення обстрілів та бойовими мистецтвами. А всього за кілька днів після цьогорічного Дня незалежності США Майка став убивцею. Він зчинив стрілянину, 7-го липня. Ховаючись поміж ярусів багатоповерхової парковки, Джонсон відстрілював поліцейських, під час демонстрації, учасники якої протестували проти жорстокості правоохоронців відносно афро-американців. У результаті нападу Майка Джонсона загинули п’ятеро поліцейських, а ще семеро їхніх колег та двоє цивільних – отримали поранення.

Нагадаємо, напередодні акції в Далласі, через свавілля правоохоронців у Міннесоті та Луїзіані загинули двоє афроамериканців. Даллаські правоохоронці повідомили, що нападник був розгніваний нещодавньою стріляниною, яку поліцейські скоїли проти афроамериканців і хотів поквитатися з «білими людьми». За їхніми словами він також марив і писав незрозумілі повідомлення власною кров’ю, доки не був вбитий роботом із вибухівкою.

На своїй Фейсбук-сторінці, ще до нападу, Джонсон не приховував, що прихильно ставиться до організацій «чорного руху». Однак, такі організації як «Чорне життя має значення», що мирними методами протестують проти насилля американських поліцейських над афро-американським населенням, засудили його дії.

За останні кілька днів, протестувальники вийшли на центральні «артерії» найбільших американських міст. Маршами в багатотисячних натовпах люди продовжують висловлювати своє обурення діями поліції проти чорношкірого населення.

В самому Далласі, після перестрілки, що сталася в четвер, більшість районів міста й нині залишаються заблокованими для доступу перехожих. Однак, це не зупиняє людей. Вони збираються, щоби помолитися разом за вбитих, і підтримати одне одного.

Недалеко від штаб квартири Далласького поліцейського відділку – люди прикрашають повітряними, кульками, квітами і записками дві поліцейські машини. Соціальні мережі США вибухають суперечками і різкими коментарями.

Однак, як пише NPR, диванним коментаторам напевно було би дивно почути, що коли в Далласі біля поліцейської машини плакала чорношкіра жінка, втішити її прийшов старенький білий чоловік. Він підійшов до неї і витер її сльози своїми руками.

  • 16x9 Image

    Тетяна Харченко

    Має більш ніж 16-річний досвід у журналістиці. Починала з роботи кореспондентки на радіо «Континент» у Києві. Відтоді працювала журналісткою на телеканалі СТБ, а також у виданнях: «Україна молода», «Газета по-українськи», «Новинар»; спеціальною кореспонденткою і текстовою редакторкою ранкових випусків телеканалу СІТІ, оглядачкою та головною редакторкою сайту «Медіа Бізнес»; дописувала для National Geographic Україна.

    Має дві вищі освіти – за першою – фольклористка й викладачка української мови та літератури. Диплом режисерки документального кіна отримала як стипендіатка програми Fulbright, в американському університеті Wake Forest, що у Північній Кароліні.

    Є авторкою кількох документальних короткометражних фільмів, два з яких – «Пісні надії» та «Солдат-метелик» – були показані на американських кінофестивалях: RiverRun International Film Festival та Princeton Film Festival. З «Голосом Америки» була від весни 2014 року до осені 2017 року. Працювала як відеооператорка, журналістка та продюсерка. Відзняла серію сюжетів про українську діаспору в США з Бостона, Нью-Йорка, Парк-Сіті, Балтимора, Вашингтона, Арлінгтона, Нью-Джерсі та Лос-Анджелеса.       

Розсилка

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG