Спеціальні потреби

Лідерка білоруської опозиції закликала США запровадити санкції проти посібників Лукашенка - Білий дім готує заходи


Виступаючи перед Комітетом Сенату США із закордонних справ, лідерка білорської опозиції закликала Вашингтон розширити санкції проти посібників лідера Білорусі Лукашенка. Про це повідомляє прес-служба Тихановської, американські журналісти.

Тихановська заявила, у разі відсутності "всеосяжної відповіді" міжнародної спільноти на дії Лукашенка, той перетворить Білорусь на "європейську Північну Корею - непрозору, непередбачену і небезпечну".

"США разом зі своїми партнерами в Європі можуть зупинити цей шлях", - заявила політикиня.

На додачу до розширення санкцій проти режиму Лукашенка, Тихановська, як повідомляє її прес-служба, закликала обговорити кризу в Білорусі під час саміту G-7, саміту НАТО, саміту ЄС-США, зустрічі США-Росія. Тихановська хоче, щоб на подібні обговорення були запрошені а білоруські демократичні сили.

Вона також звернулась до США із закликом підтримати ЄС в організації міжнародної конференції щодо врегулювання кризи в Білорусі, та розробити пакет допомоги для демократичної Білорусі.

"Важливо запевнити білорусів в тому, що вони отримають допомогу після змін", - вказує сайт Тихановської.

Кореспондент американського видання Politico Ендрю Десідеріо, назвав виступ Тихановської перед Сенатським комітетом "переконливим".

Він також повідомив, що провідна американська дипломатка щодо Білорусі, посолка Джулі Фішер заявила, що Білий дім готує новий виконавчий указ, яким накладе жорсткіші покарання та режим Лукашенка.

"Посолка Джулі Фішер каже, що Лукашенко до такої міри поступився суверенітетом Путіну, що він вже не контролює накопичення російських військ у країні. "Єдина мотивація Лукашенка зараз зберегти владу”, сказала Фішер", - твітував репортер у середу.

Напередодні президент США Джо Байден продовжив дію санкції США (указ 13405 - прим. ГА) проти Білорусі, які було вперше запроваджено у 2006-му році. Текст заяви розміщено на сайті Білого дому.

Санкції було запроваджено Джорджем Бушем-молодшим у 2006-му році у зв'язку, як вказується, з порушенням білоруською владою прав людини і проведенням виборів, які міжнародна спільнота визнала недемократичними.

Рішення про продовження указу 13405 приймається щорічно. Якщо президент США не продовжує його дію через рік після підписання, протягом трьох місяців він автоматично втрачає силу. Наприклад, минулого року, тодішній президент США Дональд Трамп також продовжив дію санкцій проти Білорусі.

Дивіться також: В Австралії вчені класифікували новий вид динозаврів

В Австралії вчені класифікували новий вид динозаврів. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:28 0:00

Розсилка

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG