Спеціальні потреби

ЮНІСЕФ: 1,5 мільйона дітей покинули Україну 


APTOPIX. День Незалежності України
APTOPIX. День Незалежності України

Майже щосекунди одна дитина в Україні тікає від війни і стає біженцем/кою. Про це у вівторок 15го березня повідомили гуманітарні організації ООН. Наразі, загальна кількість людей, які покинули країну, після початку російського вторгнення, перевищила три мільйони.

Від початку російського вторгнення 24 лютого близько 1,5 мільйона дітей покинули Україну. Це майже по одній дитині щосекунди, наголошують в організації.

“Щодня, за останні 20 днів, в Україні більше 70 тисяч дітей стали біженцями. Тобто, щохвилини 55 дітей тікають з країни”, – сказав Джеймс Елдер, речник Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ).

Загалом, дев’ять із десяти з тих, хто тікає від невпинних обстрілів в Україні — це жінки та діти, наголошує Елдер. Небезпеку становить іще той факт, що молодь, яка потрапляє у нове, незнайоме оточення може стати жертвою торговців людьми.

“На кордоні з Польщею, у пункті пропуску Шегині - Медика, навколо автобусів та мікроавтобусів стоять десятки людей і вигукують назви столиць – або принаймні, так було тиждень тому – і люди сідають до них", - розповідає Елдер, -“Звичайно, переважна більшість — це люди з чудовими намірами та великою щедрістю. Але враховуючи те, що ми знаємо про торгівлю людьми в Європі, це залишається дуже і дуже серйозною проблемою”.

Гуманітарні служби ООН доставляють допомогу по всій території України куди вони мають доступ. Речник ЮНІСЕФ звернув увагу на продовження невибіркових атак на критичну інфраструктуру, зокрема системи водопостачання.

“Ми знаємо про сім’ї, які відключають труби систем опалення, щоб дістати звідти воду. Часом, щоб втамувати спрагу”, - розповідає Джеймс Елдер.

За даними ООН, з початку російського вторгнення понад 5 мільйонів українців – 12 відсотків населення – покинули свої домівки та стали вимушеними переселенцями. З них щонайменше 3,2 млн – біженці, які виїхали за межі України. І більше 2 млн – це внутрішньо переміщені особи.

Розсилка

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG