Зустріч державного секретаря США Ентоні Блінкена із президентом України Володимиром Зеленським у четвер, 8 вересня, відбулася у приміщенні Адміністрації України.
За словами Блінкена, зараз настав «ключовий момент» військових дій, оскільки триває контрнаступ України на півдні, який, за його словами, «виявився ефективним».
Блінкен сказав, що "з нетерпінням чекає почути більше інформації" про контрнаступ України, що зробить переговорну позицію Києва сильнішою, коли Україна сяде за стіл переговорів із Росією, повідомляє присутній на зустрічі західний журналіст.
За словами президента України, візит держсекретаря США в цей час, коли триває контрнаступ, надіслав важливий сигнал.
«Це дуже важливий сигнал про те, що Сполучені Штати з нами. Для нас це гарантія того, що ми зможемо повернути наші території і нашу землю», — сказав Зеленський, згідно із офіційним повідомленням його офісу.
Блінкен також поінформував українського президента, що, президент США, відповідно до своїх повноважень, схвалив передачу Україні військової допомоги на 675 мільйонів доларів.
Це вже двадцяте вилучення зброї та обладнання зі складів американської армії від початку повномасштабного російського вторгнення, яке включає додаткову зброю, боєприпаси та обладнання із запасів Міністерства оборони США, йдеться в заяві Державного секретаря США, поширеної за результатами зустрічі.
Також Блінкен заявив, що Адміністрація США поінформувала Конгрес про намір виділити ще 2,2 мільярда доларів на довгострокові інвестиції в рамках зовнішнього військового фінансування для зміцнення безпеки України та 18 її сусідів, яким потенційно загрожує російська агресія. Таким чином, загальна військова допомогу США Україні від початку роботи Адміністрації Байдена сягатиме 15,2 мільярдів доларів.
Крім цього, Блінкен розповів про шкоду завдану Росії санкціями США, сказавши, що серед іншого вони «не можуть виробляти речі, які раніше експортували». Державний секретар зазначив, що Москва "зараз шукає зброю" від Північної Кореї та Ірану.
Також він відзначив важливість угоди, досягнутої за посередництва ООН і Туреччини, яка дозволяє Україні експортувати зерно зі своїх південних портів. Нещодавні погрози російського президента Володимира Путіна її розірвати виявилися контрпродуктивними, сказав Блінкен.
За його словами, він та очільник Пентагону Ллойд Остін будуть й надалі надавати допомогу Україні, яка є "настільки важливою", повідомляє журналіст.
«Тисячі мирних жителів, убитих або поранених, 13 мільйонів українських мирних жителів, змушених покинути свої домівки, історичні міста, зруйновані в руїни, жахливі повідомлення про триваючі звірства, атомні електростанції під загрозою, дефіцит продовольства, стрімке зростання цін на продукти харчування по всьому світу», - йдеться про наслідки повномасштабного російського вторгнення в Україну у заяві держсекретаря.
У ній зазначається, що поки «надзвичайні захисники України» продовжують захищати свою країну на передовій, США, як заявив раніше президент Байден, будуть підтримувати Україну стільки, скільки буде потрібно.
«Я повторив це послання президенту Зеленському та його команді сьогодні в Києві, який залишається і залишиться столицею суверенної, незалежної України», - йдеться в оприлюдненому прес-релізі.
Під час зустрічі президент України Володимир Зеленський нагородив Ентоні Блінкена орденом князя Ярослава Мудрого за заслуги перед Україною.
"Для мене велика честь", - сказав Блінкен.
У розмові Зеленський висловив вдячність за «величезну підтримку» України від Сполучених Штатів, президента Байдена та Конгресу.
«Цінуємо важливу фінансову, економічну, а також оборонну допомогу з боку США», - йдеться в офіційному телеграм-каналі українського президента.
У зустрічі, крім Блінкена та Зеленського, також взяли участь керівник Офісу президента України Андрій Єрмак, посолка України в США Оксана Маркарова, міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба, посолка США в Україні Бріджит Брінк, заступниця державного секретаря США з політичних справ Вікторія Нуланд та інші високопосадовці з обох сторін.
Також раніше у Києві Ентоні Блінкен мав окрему зустріч з міністром закордонних справ України Дмитром Кулебою, працівниками посольства США та відвідав дитячу лікарню «Охмадит».
Це вже п’ята поїздка Державного секретаря до України, третя від початку повномасштабної російської агресії.
Частково інформація для цієї статті надійшла від агенства Reuters.