"Через сім місяців від початку конфлікту стало абсолютно очевидним, що американська підтримка значною мірою допомогла українському народу протистояти злій, жорстокій агресії Путіна", - заявив Чак Шумер, лідер демократичної більшості в Сенаті, анонсуючи бюджетний законопроект США, який, зокрема, містить положення про допомогу Україні у 12,4 мільярда доларів.
"Але боротьба далека від завершення, і ми повинні продовжувати допомагати сміливому, доблесному українському народу", - підкреслив він і додав, що законопроект допоможе українцям "отримати більше зброї, зібрати розвіддані та втримали уряд на плаву під час війни".
Мітч МакКоннелл, лідер республіканської меншості в Сенаті, пояснив: "Допомога Україні – це не якийсь доброзичливий, символічний жест. Це буквально інвестиція в нашу власну національну безпеку та безпеку наших союзників. Припинення наступу Путіна на Україну зменшить його здатність загрожувати іншим цілям у всьому вільному світі. Це також допоможе стримувати інші авторитарні режими, такі як Китай".
За словами сенатора-республіканця, "послідовна підтримка Сенатом України, в розумних рамках, відіграє вирішальну роль і спонукає наших союзників активізуватися".
Україні потрібно більше танків, бойових машин, ракет більшої дальності, артилерії та систем протиповітряної оборони, HIMARS, безпілотників, а також - підготовчі тренування на західних винищувачах, сказав МакКонелл. Він закликав адміністрацію президента Джо Байдена "діяти оперативно, щоб якомогашвидше передати усе необхідне українським силам на передовій".
"Справжня сила та рішучість не провокують хулігана, - його провокують зволікання та слабкість", - сказав республіканець.
Як "Голос Америки" повідомляв раніше, законопроект, що забезпечує урядове фінансування до 16 грудня, серед іншого, передбачає 35 мільйонів доларів на "підготовку та відповідь на потенційні ядерні та радіологічні інциденти в Україні", що допоможе зміцнити ядерну безпеку в Україні на тлі загроз для найбільшої атомної електростанції в Європі ЗАЕС.
Очікується, що Сенат проголосує за законопроект уже нині, а вступить в силу документ після голосування Палати представників і підпису президента США.