Спеціальні потреби

Білий дім не бачить ознак готовності РФ використати ядерну зброю чи підготовки наступу Білорусі в Україні


Сили Територіальної оборони України, які розміновують село Гракове на Харківщині, проходять повз тіло загиблого місцевого мешканця, що підірвався на російській міні. 13 жовтня 2022. (AP Photo/Francisco Seco)
Сили Територіальної оборони України, які розміновують село Гракове на Харківщині, проходять повз тіло загиблого місцевого мешканця, що підірвався на російській міні. 13 жовтня 2022. (AP Photo/Francisco Seco)

У Білому домі не бачать "жодних ознак того, що Путін ухвалив рішення застосувати зброю масового знищення або тактичну чи іншу ядерну зброю", - про це в ексклюзивному інтерв'ю "Голосу Америки" заявив Джон Кірбі, координатор стратегічної комунікації Ради з нацбезпеки США.

"Ми не бачимо жодних ознак того, що його збройні сили готуються до такого використання. І я б лише додав, що ми також наразі не бачимо нічого, що дало б нам підстави змінити нашу стратегічну позицію", - сказав Кірбі. За його словами, у Вашингтоні також не бачать ознак, "що білоруські війська готуються наступати або зроблять це".

"Очевидно, ми стежимо за тим, наскільки це можливо. Я не хочу забігати наперед чи спекулювати щодо того, що це може означати. Зрозуміло, що будь-які додаткові війська в Україні під командуванням російських лідерів викличуть занепокоєння, але цього наразі немає", - підсумував він.

"Дії пана Путіна явно не є діями впевненого лідера; лідера, який відчуває впевненість у тому, як ведеться ця війна. Це брутально. Це криваво. Це потворно. І, як сказав президент [США Джо Байден], ідеться, зокрема, про воєнні злочини і звірства. Путін навмисне переслідує цивільні цілі і намагається вбивати українських цивільних, не кажучи вже про їхніх солдатів, і він намагається вселити в них страх. Але це має протилежний ефект, - сказав Кірбі. - Він допоміг об’єднати НАТО. Він посилив рішучість міжнародної спільноти, і він абсолютно не вселив страх у серця українського народу. Ви могли бачити, як вони співали у метро після терактів на вихідних, вони виходили на вулиці. Вони сміливі. Вони здібні. Вони рішучі".

Високопосадовець зазначив, що Сполучені Штати із союзниками та партнерами по всьому світі продовжуватимуть надавати безпекову допомогу збройним силам України, "аби вони могли захистити себе" від повномасштабної війни Росії, яку там продовжують називати "спецоперацією".

"І цього тижня засідання контактної групи у Брюсселі було чудовим прикладом того, що ми не бачимо нічого, окрім єдності і рішучості наших союзників і партнерів, не лише в Європі, а також у країнах по всьому світу, робити все, що вони можуть, аби підтримати Україну. І це продовжується", - сказав Кірбі.

Тим часом агенція Reuters із посиланням на два джерела в американському уряді повідомляє, що наступний пакет допомоги США для України сягатиме 725 мільйонів доларів і передбачатиме зброю та транспортні засоби, але не включатиме "значні" нові види озброєння або засоби протиповітряної оборони.

У Кремлі заявляли, що постачання Києву озброєнь робить "конфлікт" "максимально болючим" для України.

Напередодні "Голос Америки" повідомляв, що НАТО має намір доставити Україні обладнання для захисту від дронів, Велика Британія поставить Україні зенітні ракети Amraam для систем протиповітряної оборони NASAMS, а Франція продовжить надання Києву гаубиць Caesar, радарів та засобів ППО.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Розсилка

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG