Спеціальні потреби

Україна закріплює попередні досягнення, просувається біля Херсону, напруга в Білорусі - Пентагон про ситуацію на полі бою  


Збройні сили України на полі бою
Збройні сили України на полі бою

Українські війська просуваються вперед на Херсонщині, а росіяни там посилюють свої оборонні позиції. Так коментує нинішню ситуацію на полі бою в Україні високопосадовець Міністерства оборони США.

“Українці здебільшого продовжують утримувати лінію. На Херсонському фронті контрнаступу ми продовжуємо спостерігати цілеспрямовані та вивірені українські операції з метою просування вперед, але ми не маємо суттєвих оновлень щодо відвойованих територій. За нашою оцінкою, російські війська продовжують зміцнювати свої лінії оборони проти українських військ”, - сказав він у розмові з журналістами 17 жовтня.

“Боротьба продовжує бути динамічною”, - сказав представник Пентагону. - “Українські та російські сили продовжують наносити артилерійські удари один по одному вздовж лінії фронту, при цьому Україна закріплює свої попередні досягнення”.

Представник Пентагону додав, що НАТО уважно спостерігає за ситуацією на українсько-білоруському кордоні, втім вони поки не бачать жодних змін, які б змусили їх змінити погляди на те, що відбувається на полі бою.

“На даний момент у нас немає жодних ознак, які змусили б нас змінити наші погляди на ситуацію на полі бою від тої, яка є зараз. Щодо переміщення конкретних російських літаків чи систем усередині Росії, ми не бачили нічого, що б змусило нас змінити нашу загальну стратегічну позицію чи нашу позицію в Європі”, - так він прокоментував питання журналіста, чи стурбовані у Пентагоні потенційною атакою з боку Білорусі.

Напередодні білоруські військові повідомляли про плани розмістити в Білорусі близько 9 тисяч російських військових у рамках розгортання спільного “регіонального угруповання”.

Атаки дронів мають посіяти паніку – посадовець

Представник Пентагон прокоментував також російські дронні атаки по українських містах впродовж минулого тижня. За оцінкою американських військових, ці російські невибіркові удари по цивільному населенню мають на меті посіяти паніку і страх серед українців, щоб зменшити рішучість українського народу у протистоянні росіянам.

“Російські війська продовжують наносити невибіркові удари по Україні, використовуючи різні ракети та іранські ударні безпілотники. За нашою оцінкою, Росія навмисне завдає ударів по цивільній інфраструктурі та невійськовим об’єктам з метою непотрібного заподіяння шкоди цивільному населенню та спроби посіяти страх серед українського населення”, - сказав високопосадовець Пентагону під час розмови з журналістами.

За інформацією Пентагону, додав він, Іран надав Росії “сотні” безпілотників. Втім, у Пентагоні не мають остаточних доказів, що українська інфраструктура зруйнована саме іранськими дронами.

Іран офіційно заперечив постачання Росії безпілотників для нападу на Україну.

“Ми бачили численні докази використання їх [іранських дронів - ред.] Росією як проти військових, так і проти цивільних цілей. Ми бачили повідомлення про засоби, схожі на іранські безпілотники. На даний момент я не можу це остаточно стверджувати”, - додав високопосадовець оборонного відомства.

На питання, чи США готові застосувати санкції щодо Ірану, представник Пентагону сказав, що це питання Ради нацбезпеки США та Державного департаменту.

При цьому він додав: “З огляду на все сказане, звісно, раніше вони [уряд США - ред.] заявляли про можливість запровадження санкцій проти росіян та іранців, якщо справа буде йти про незаконний продаж зброї, тощо”.

Він погодився, що атаки на українську інфраструктуру є воєнними злочинами і процитував нещодавну заяву голови об’єднаного комітету начальників штабів США Марка Міллі.

“Росія завдає невибіркових і навмисних ударів по цивільних невійськових цілях, що є порушенням міжнародних законів війни. І це воєнні злочини”, - зазначив представник Пентагону під час розмови з журналістами.

Високопосадовець запевнив, що США та союзники готові продовжувати підтримку України: “Окрім засобів протидії безпілотникам, забезпечення їх [українців - ред.] обладнанням для холодної погоди, забезпечення їх комунікаційним обладнанням, ми готові продовжувати працювати з Україною, з нашими міжнародними союзниками та партнерами, щоб отримати для них все, що їм необхідно, так швидко, наскільки це можливо”.

На питання, чи існує занепокоєння, що після восьмого місяця війни і далі деякі країни-члени НАТО не зможуть більше допомогати Україні озброєнням, він відповів, що такого занепокоєння у Вашингтоні немає.

Дивіться також: Міністр закордонних справ Естонії про визнання Росії терористичним режимом

Розсилка

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG