Тимчасовий притулок мешканці турецького міста Малатья, де в понеділок стався потужний землетрус, знайшли в наметовому містечку. Частина людей гріються біля вогнищ, частина рятуються від морозу в автівках. Скільки часу їм доведеться жити в таких умовах поки не прогнозує ніхто.
Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram.
Масової евакуації з постраждалих регіонів Туреччини немає, переважно із зон лиха вивозять лише поранених, а також дітей, що залишилися без батьків. Однак українка з міста Адана, яке опинилося в епіцентрі землетрусу, розповіла Українській службі Голосу Америки, що навіть у вцілілих будівлях перебувати небезпечно. Тож місцева влада попросила від'їхати від висоток. “Там великі будинки, там небезпечно, будинки потріскались. Тому ми вирішили приїхати на пустир, де немає великих будинків. Ми вночі ночували в машинах у фурі, біля нас було близько 50-60 машин, які всю ніч працювали. Люди з сім'ями, з маленькими дітьми ночували там", - сказала мешканка міста Адана, українка Ірем Тарі.
Працівники посольства України, яке розташоване в Анкарі, відчули незначні відлуння землетрусу: “Під час найбільшого піку поштовхів ми відчували певний рух посуду, але жодних евакуацій ніхто не проводить, цей регіон не є під загрозою," - розповів посол України в Туреччині Василь Боднар. Він зазначив, що наразі в людей, які перебувають у зонах лиха, є велика потреба у продуктах харчування, медикаментах і теплому одязі:"Потреба є у всьому і дуже велика, особливо в провінції Хатай, до якої дуже складно дістатися наземним шляхом через зруйновані дороги. Там використовуються вертольоти і морська техніка, кораблі".
Завали після найбільшого за останні 80 років землетрусу в Туреччині розбирають 25 тисяч місцевих команд. Підмога також прибуває з Європи та країн НАТО. Німецький рятувальник Йоханнес Густ, який приїхав в Адану, розповів Reuters, що такі руйнування бачить уперше: "Територія величезна. Я раніше не бачив нічого подібного, щоб на території протяжністю у 100 кілометрів постраждало кожне село, кожне місто".
“Збитки неймовірно великі після цього землетрусу. У районі Чавушоглу 10-15 будівель повністю зруйновані. Ми втратили наших рідних і близьких. Ми не можемо зайти до своїх осель, ми провели останню ніч у автівці. Зараз ми перебуваємо в цих наметах, але не знаємо, скільки це може тривати. Поштовхи все ще трапляються. Ми справді спустошені, я більше не можу дібрати слів”, - розповів Байрам Калур, мешканець міста Малатья, в інтерв'ю агенції Reuters.
Багато людей у постраждалих регіонах залишаються біля зруйнованих будівель, бо продовжують шукати своїх близьких. Хоча дехто втратив надію. У коментарі Reuters мешканець міста Кахраманмараш Ібрагім Хулусі розповів, що залишається біля рятувальників, однак не вірить у порятунок дружини: "Будівля впала на нас, я був із дружиною. Моя дружина опинилася піді мною в пастці. Я не чув нічого від неї дуже довго. Коли мені нарешті вдалося звільнити собі трішки місця, я побачив, що вона лежить і не реагує. Надія завжди є, але я пробув з нею три години і ще годину витратив, щоб вибратися. Три години я не мав від неї жодної відповіді. Я не знаю як про це сказати, але я не маю надії".
За даними ВООЗ, які оприлюднив CNN, кількість людей, які так чи інакше постраждати від наслідків землетрусу в Туреччині та Сирії, може сягати 23 млн осіб.
Дивіться також:
Форум