Американські військові кажуть, що літак винищувач США в неділю 12 лютого збив нерозпізнаний літаючий об’єкт над озером Гурон на кордоні США з Канадою.
Є причина, чому ми називаємо їх об’єктами, а не кулями.Генерал Ґлен Вангерк.
Це вже четверте за вісім днів збиття підозрілих об'єктів над Північною Америкою, які викликають багато запитань, більшість яких ще не мають відповідей.
Агентство Associated Press цитує представників американських військових відомств про те, що принаймні частково причиною збільшення кількості таких інцидентів є підвищена увага до неба після того, як наприкінці січня у повітряному просторі США помітили, а згодом - 4 лютого збили біля узбережжя штату Південна Кароліна китайську повітряну кулю зі спостережним устаткуванням.
Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram.
Китай визнав причетність до тієї кулі, стверджуючи, що вона несла цивільні наукові прилади й опинилася над Америкою випадково.
США опротестували китайські заяви, звинувативши Пекін у порушенні повітряного простору та шпигунстві, а держсекретар Ентоні Блінкен скасував планований візит до Пекіна.
Щодо трьох інших збитих об’єктів збитих поблизу Аляски, над Канадою і на канадсько-американському кордоні запитань набагато більше, зокрема, чи становили вони загрозу і навіть стосовно того, як вони трималися в небі?
Американський генерал Ґлен Вангерк, який очолює Командування північноамериканською аерокосмічною обороною, сказав пресі, що наразі не знають ні походження тих об’єктів, ні призначення, а також не відомо, яким чином вони рухалися.
«Є причина, чому ми називаємо їх об’єктами, а не кулями», - сказав генерал Вангерк, підкресливши, що над розслідуванням працюють фахівці розвідки і контррозвідки.
У відповідь на запитання, чи можна відкинути позаземне походження об’єктів, генерал сказав, що наразі «не відкидає нічого».
Лідер фракції Демократичної партії у Сенаті США Чак Шумер сказав американському телеканалу ABC, що американські служби активно працюють над пошуком і дослідженням уламків збитих об’єктів.
Дивіться також:
Форум