Спеціальні потреби

Туреччина працює над продовженням Чорноморської зернової ініціативи - Чавушоглу


Зерновий термінал в Одеському морському порті після відновлення експорту зерна, 19 серпня 2022 р. REUTERS/Валентин Огіренко
Зерновий термінал в Одеському морському порті після відновлення експорту зерна, 19 серпня 2022 р. REUTERS/Валентин Огіренко

Туреччина працює над продовженням Чорноморської зернової ініціативи, повідомив міністр закордонних справ країни Мевлют Чавушоглу.

"Ми наполегливо працюємо над плавною реалізацією та подальшим продовженням чорноморської зернової угоди", - сказав Чавушоглу на Конференції ООН з найменш розвинених країн у Катарі, додавши, що обговорив зусилля щодо продовження угоди із генеральним секретарем ООН Антоніу Гутеррешем.

Чорноморська зернова ініціатива, укладена за посередництва ООН і Туреччини торік у липні для експорту українського продовольства з трьох заблокованих Росією українських портів, закінчується 18 березня.

На зустрічі країн Групи двадцяти в Індії державний секретар США Ентоні Блінкен закликав Росію продовжити дію Чорноморської угоди. При цьому нещодавно очільниця агенції USAID Саманта Пауер застерегла, що не варто переоцінювати важливість угоди, адже вона не працює достатньо ефективно.

Зокрема, посолка США в Україні Бріджит Брінк заявляла, що Росія обмежує інспекції Чорноморської зернової ініціативи, не виконуючи свої зобов'язання зі сприяння експорту й використовуючи продовольство як зброю за рахунок усього світу. А міністр інфраструктури України Олександр Кубраков повідомляв про штучне затягування перевірок з боку Росії.

Днями Росія заявила, що погодиться продовжити угоду, лише якщо будуть враховані інтереси її власних сільгоспвиробників. При цьому раніше російський посол в ООН скаржився, що Москва не змогла експортувати зерно в рамках Чорноморської зернової угоди, хоча домовленість не мала на меті сприяти російському експорту зерна, а Росія продовжує експортувати великі обсяги зерна та іншої сільськогосподарської продукції поза угодою.

"Щоб допомогти Україні продовжувати годувати світ" агентство США з міжнародного розвитку USAID оголосило про нові партнерства з приватним сектором для розвитку аграрного сектора України та допомоги із постачанням зерна до інших країн. При цьому 20 країн приєднались до оголошеної у листопаді президентом України Володимиром Зеленським ініціативи "Зерно з України".

У статті використано матеріали Reuters

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Форум

Розсилка

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG