Спеціальні потреби

Україна вперше попросила у США касетні боєприпаси – Reuters


Сапер міліції несе касету з протипіхотними мінами ПОМ-3 після повернення з селища Уди, нещодавно звільненого ЗСУ, у місті Золочів, Харківська область, Україна, 12 вересня 2022. REUTERS/Gleb Garanich
Сапер міліції несе касету з протипіхотними мінами ПОМ-3 після повернення з селища Уди, нещодавно звільненого ЗСУ, у місті Золочів, Харківська область, Україна, 12 вересня 2022. REUTERS/Gleb Garanich

Україна вперше запросила у США касетну бомбу MK-20, повідомляє агенція Reuters із посиланням на двох конгресменів – членів комітету Палати представників у справах збройних сил Джейсона Кроу та Адама Сміта. За їхніми словами, представники Києва попросили касетні боєприпаси на Мюнхенській конференції з безпеки у лютому.

Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram.

Влада України вважає, що касетне озброєння дозволить ЗСУ зупинити масовані атаки Росії за допомогою живої сили на сході країни.

За словами Кроу та Сміта, українські військові планують скидати снаряди з безпілотників. Крім того, Київ запросив у США 155-міліметрові касетні артилерійські снаряди, зазначає Reuters.

Україна закликала членів Конгресу чинити тиск на Білий дім, щоб схвалити постачання такої зброї. Разом з тим, співрозмовники агентства не мають впевненості в тому, що Вашингтон погодиться на такий крок.

Посольство України в США переадресувало прохання Reuters про коментарі до Міноборони країни. Українське відомство агенції Reuters на запит не відповіло.

Касетні бомби – це снаряди, від яких під час польоту відокремлюється касетна частина з дрібними суббоєприпасами. Вони розсіюються та падають на великій площі. Іноді вони не вибухають і мінують територію.

У світі з 2010 року діє Конвенція про заборону використання касетних боєприпасів. Її підписали понад 100 країн, але ані США, ані Росія, ані Україна не приєдналися до конвенції.

У доповіді ініціативи боротьби з касетними боєприпасами, опублікованій у серпні минулого року, повідомлялося, що російська армія завдала сотні ударів таким типом снарядів по Україні. Українська армія застосувала такі боєприпаси щонайменше тричі: у Донецькій, Харківській та Херсонській областях, зазначали автори документа.

Форум

Розсилка

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG