Одна з груп дослідників міжнародної військової підтримки Україні каже, що дані за весняні місяці 2023 року свідчать про порівняно нижчі обсяги заявленої нової допомоги, а також про повільне надходження спорядження.
... війна - це не лише люди, а перш за все відповідна техніка, щоб зберегти людей.Володимир Зеленський
Тим часом українські представники також заявляють, що українській армії бракує певних видів зброї для дій проти російських загарбників.
Президент Володимир Зеленський оприлюднив 6 липня своє інтерв’ю американському телеканалу CNN, в якому сказав, що Україна була вимушена розпочати контрнаступальні операції цього літа пізніше, ніж прагнула.
Він також сказав, що українські наступальні операції досі ще не відбуваються в деяких місцях, «бо у нас нема відповідної зброї».
«Сьогодні інша війна - це не лише люди, а перш за все відповідна техніка, щоб зберегти людей. І вона дає результат», - наголосив Зеленський, вказавши, що зокрема американські далекобійні ракети ATACMS дозволяли б вражати російських загарбників на більших відстанях.
Зеленський розповів, що у розмовах з американськими, європейськими та іншими партнерами він говорив, що Україна прагнула розпочати контрнаступ якомога швидше, бо росіяни використовують час для спорудження нових укріплень і створення нових мінних полів на окупованих територіях.
Він також наголошував, що для наступальних операцій «потрібна відповідна зброя і техніка».
В дослідженні Ukraine Support Tracker наголошено, що «незважаючи на більші пакети допомоги, загальні обсяги нових двосторонніх обіцянок навесні 2023 року були низькими у порівнянні з попередніми періодами».
...розрив між обіцяною та наданою військовою допомогою великий.
«Більшість нових обіцянок стосувалися військової допомоги. Але попри український наступ нові обіцянки не такі великі, як були на початку року, і постачання військового спорядження значно відстають від зобов’язань», - йдеться в аналізі за період з 25 лютого до 31 травня 2023 року.
Ukraine Support Tracker вказує, що США залишаються найбільшим постачальником військової допомоги Україні, а на другому місці зараз Німеччина, внесок якої зріс на 76% до загальної суми €7,5 млрд.
В німецьку допомогу входять важка бронетехніка зокрема танки Леопард, а також системи протиповітряної оборони Iris-T та інше спорядження.
Аналітики кажуть, що саме найбільші постачальники зброї Україні: США, Німеччина та Велика Британія «швидко оголосили про збільшення обіцяних сум, але постачання залишаються нижче обіцянок».
«Після сплеску нових обіцянок перед річницею початку війни загальний рівень нових зобов'язань від прихильників України знову пішов донизу. Військові зобов'язання стають щораз більш вирішальними в той час, як війна триває, а Україна планує наступати. Але розрив між обіцяною та наданою військовою допомогою великий. Це особливо стосується країн ЄС та Сполучених Штатів», - сказав керівник групи дослідників Крістофер Требеш.
Форум