Спеціальні потреби

"Мої африканські друзі, Росія точно не ваш друг" - Бернар Леві у WSJ


Французький філософ та інтелектуал Бернар Леві розкритикував прихильне ставлення деяких африканських країн до Росії
Французький філософ та інтелектуал Бернар Леві розкритикував прихильне ставлення деяких африканських країн до Росії

"На значній частині вашого континенту, особливо в його зоні на південь від Сахари, панує дивна, ганебна і потенційно трагічна сліпота щодо війни проти України", - пише Бернар-Анрі Леві у своїй статті для американського видання Wall Street Journal.

Відомий письменник та філософ вказує - Росія краде африканські природні ресурси, такі як золото, уран і бавовна, у розпал пандемії продає країнам Африки залишки своїх поганих вакцин за завищеними цінами.

"Відмовляючись бачити реальність і приймаючи брехню пропаганди Путіна, ви прив’язуєте себе до людини, яка не є вашим другом", - так автор і режисер документального фільму "Слава Україні" і книги "Воля бачити: повідомлення зі світу страждань і надії" Бернар-Анрі Леві прокоментував нещодавній саміт Росія-Африка у своїй статті.

Саміт, який проходив у російському Санкт-Петербурзі 27-28 липня цього року, відвідали менше ніж 20 з 54 голів держав і урядів Африки. Як повідомляв раніше Голос Америки, під час саміту Росія запропонувала африканським лідерам "безкоштовне зерно", однак, за оцінками експертів, його кількість виявилася значно меншою від очікуваної, і меншою від кількості збіжжя, яке Росія краде з тимчасово окупованих територій України.

А в ЄС застерегли - дешеве російське зерно може створити "нову залежність" від Москви. З таким застереженням до країн, що розвиваються, та "Групи семи" звернувся верховний представник ЄС з міжнародних питань Жозеп Боррель, повідомляє Reuters. Раніше Кремль заявляв, що може поставити безкоштовно партії зерна деяким африканським країнам.

Боррель закликав країни "чітко і в унісон" говорити з Росією, щоб та повернулась до Чорноморської зернової ініціативи, повідомляє видання.

Вихід Росії з угоди деякі африканські країни відкрито оцінили негативно, зокрема, Кенія назвала його «ударом в спину», як вже повідомляв Голос Америки.

Водночас, як зазначає у своїй статті для WSJ Леві, від початку війни Росії проти України, "багато африканських країн взяли курс у кращому випадку на утримання та нейтралітет, а в гіршому – на союз із вбивчим російським режимом". Така позиція, на його думку, незрозуміла, з огляду на історію країн Африки, зокрема, багаторічну боротьбу за незалежність від колоніальної влади інших країн.

Таким чином, в той час як Росія вдається до нескінченної антизахідної риторики і закидає країнам заходу їхнє імперіалістичне минуле і "неоколоніалізм" у сьогоденні, сама Росія повторює найстрашніше з колишньої колоніальної практики західних країн в Африці, зокрема і за допомогою таких інструментів, як ПВК "Вагнер", що відповідальна за злочини у Центральноафриканській Республіці та Малі, і, на думку Леві, може бути причетною до перевороту в Нігері.

Тим часом, лідери африканських країн залишили Санкт-Петербург, так і не досягнувши відновлення зернової угоди чи прогресу у припиненні війни Росії проти України. Як під час самого саміту, так і після нього, на тлі своєї пропагандистської риторики, Росія продовжує завдавати ударів по українській портовій інфраструктурі, що є ключовою для забезпечення експорту українського збіжжя, зокрема і в країни Африки.

В ніч на 2 серпня, Росія вдарила по українському порту Ізмаїл, найбільшому порту країни на Дунаї. За словами Олександра Кубракова, віце-прем’єр-міністра з відновлення України, поширеними на його сторінці в мережі X (колишній Twitter), "...Росіяни атакували склади та елеватори – пошкоджено майже 40 тисяч тонн зерна, які очікували країни Африки, Китай та Ізраїль.

Світ має протистояти. Атаки на українські порти – це загроза для світу. Ми можемо захищатися, а наші сили ППО можуть ефективно застосовувати зброю. Нам потрібно більше цього [ППО – ред.]. Кожна система ППО врятувала життя. Швидкість і рішучість - доля сильних".

"Сучасна Африка є континентом майбутнього і має величезну історичну відповідальність на світовій арені. Її місце поруч з українцями, - підсумовує Леві у статті для WSJ. – Підтримуйте Україну, мої африканські друзі".

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Форум

Розсилка

Відео - найголовніше

У США вирішується доля агенції USAID. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:38 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG