Щоб захистити свої кораблі від українських надводних дронів, Росія встановила чотири баржі на вході до бухти Новоросійська. Про це повідомляє Британська розвідка, посилаючись на супутникові знімки. Таким, припускає британське оборонне відомство, стало рішення нового командувача Чорноморського флоту РФ Сергія Пінчука, який отримав свою посаду, після того, як Путін відправив у відставку попереднього командувача Соколова на тлі успішних нападів України на флот.
Атаки України змусили Росію перевести найцінніші активи свого Чорноморського флоту до Новоросійська, йдеться в даних Британської розвідки.
Відповідні оцінки озвучили і в ЗСУ. Про те, що Чорноморський флот РФ практично в повному складі, крім одного "невдахи" залишив Крим, заявив речник Військово-морських сил ЗСУ Дмитро Плетенчук в суботу.
" Більшість бойових одиниць, якщо брати носії крилатих ракет, фактично всі перебазовані, крім одного невдахи, який досі не запустив жодної ракети, хоча і вважається носієм крилатих ракет", – сказав Плетенчук телеканалу "Ми – Україна". Плетенчук також повідомляв, що Україна знищила, або пошкодила третину кораблів ЧФ РФ.
Російський Чорноморський флот "не насмілюється" ходити в Чорному морі, а Україна розблокувала поставки зерна. Про це твітував міністр оборони Великої Британії Грант Шаппс в п'ятницю.
Шаппс поширив звіт українського уряду про роботу зернового коридору, де, зокрема, зазначається, що коридором за сім місяців пройшло 38 мільйонів тонн вантажів.
За тим, що відбувається в Чорному морі уважно слідкують ВМС інших країн, вказує колишній командувач Сухопутних сил США в Європі Бен Годжес.
"Українці змінили характер війни на морі, щонайменше в замкнутій акваторії, як Чорне море чи Балтійське море", - каже Годжес в інтерв'ю Silicon Curtain, опублікованому в суботу.
Він вказує, що на відміну від традиційних боїв між кораблями, українці використали проти російського флоту нові та адаптовані технології, операції із саботажу на спецпризначенців.
Успіх українців також вказує на недостатню готовність і спроможності російського Чорноморського флоту. На думку Годжеса, російський флот показав себе "не краще, ніж російські сухопутні сили в початкові дні цього конфлікту".
Годжес високо оцінив те, що українці спрямували удари по великих логістичних кораблях, які можна було б використовувати для перевезень в Азовському морі у випадку, якщо Керченський міст вийде з ладу, а також по сухому доку поблизу Севастополя, де Росія могла б ремонтувати кораблі.
Годжес також відзначає, що той факт, що російський флот відступив також дозволяє сумніватись в намірі Путіна використати ядерну зброю у випадку, якщо Росія втратить Крим.