Спеціальні потреби

"Потреба критична." Білий дім та Пентагон наголосили на необхідності підсилити українську ППО після нової атаки росіян


Палаюча Трипільська електростанція в Київській області під час атаки Росії на Україну 11 квітня 2024 року. Відео з соціальних мереж/REUTERS
Палаюча Трипільська електростанція в Київській області під час атаки Росії на Україну 11 квітня 2024 року. Відео з соціальних мереж/REUTERS

Серія атак росіян на енергетичну систему України в ніч на 11 квітня стала ще одним "жахливим нагадуванням" про те, що Україна має критичну потребу в допомозі, зокрема в засобах протиповітряної оборони. Про це на брифінгу у четвер, 11 квітня, заявила речниця Білого дому Карін Жан-П'єр.

"Уночі Росія здійснила ще одну велику серію повітряних атак на енергетичну мережу України, оскільки Володимир Путін продовжує намагатися зламати дух українського народу та занурити його в темряву", - сказала Жан-П'єр.

Вона додала, що Росія завдала ударів по найбільшій електростанції Київської області, Трипільській ТЕС, а також по об’єктах енергетики у ще п’яти областях України, для захисту яких Києву не вистачає необхідних засобів.

"Як останніми днями заявляв президент Зеленський, Україні потрібно більше засобів протиповітряної оборони та засобів перехоплення, щоб захистити своїх людей і критичну інфраструктуру від російських ракет і безпілотників, які поставляє Іран", - наголосила речниця Білого дому.

У Білому домі вкотре закликали Конгрес США ухвалити додаткове фінансування для України, аби Вашингтон зміг забезпечити Україну засобами протиповітряної оборони.

"Нам потрібно, щоб спікер виніс цей законопроєкт на розгляд, і ми знаємо, що, очевидно, отримаємо переважну підтримку від республіканців і демократів. Тож нам потрібно побачити на голосуванні законопроєкт, який уже ухвалений переважною більшістю в Сенаті. Атаки в Україні за останню добу - це ще одне жахливе нагадування про те, що потреба України критична", - зазначила Жан-П'єр.

На запитання кореспондента Голосу Америки Остапа Яриша, чи може Пентагон, не чекаючи рішення Конгресу, знайти для України додаткові засоби протиповітряної оборони для захисту обʼєктів енергетики від атак, речник Міністерства оборони США Пет Райдер відповів, що США працюють у цьому напрямку разом із партнерами.

"Звичайно, найважливіше, що ми можемо зробити, це схвалити додаткове фінансування. Але це не означає, що міністерство оборони та уряд США нічого не роблять", - сказав Райдер.

Він додав, що міністерство оборони США продовжує "тісно консультуватися з міжнародними союзниками та партнерами, а також з Україною щодо важливості надання їм таких важливих засобів, зокрема протиповітряної оборони".

"Ми будемо і надалі консультуватися з нашою коаліцією по всьому світу, щоб побачити, що ми можемо отримати для України на цьому фронті. Але знову ж таки, найважливіше, що ми можемо зробити зараз, з погляду національної безпеки США, це ухвалити додаткове фінансування", - заявив Пет Райдер.

У ніч на 11 квітня російські сили завдали удару по Україні ракетами різних типів і безпілотниками, загалом застосувавши 82 засоби повітряного нападу, повідомили українські Повітряні сили.

Унаслідок атаки були пошкоджені електростанції у п'яти областях, зокрема, повністю зруйнована найпотужніша електростанція в Київській області - Трипільська ТЕС. Вона забезпечувала світлом майже 3 мільйони людей і була найбільшим постачальником електроенергії на Київщині, Житомирщині й Черкащині.

Як розповів голова наглядової ради ПАТ "Центренерго" Андрій Гота в ефірі програми "Брифінг" Української служби Голосу Америки, Трипільська ТЕС підлягає відновленню, й енергетики вже мають пропозиції із надання обладнання від європейських країн. Проте, з огляду на постійну небезпеку російських атак, відновлення ТЕС без надання Україні систем ППО, наголосив Гота, це "марна справа".

За словами Андрія Готи, з огляду на сприятливу погоду, споживачі електроенергії поки не відчують значних перебоїв зі світлом, однак відключення можуть розпочатись ближче до літа.

При цьому він додав, що "навіть уявити складно, що буде взимку, тому що взимку - найскладніший період".

Гота розповів і про схоже знищення іншої електростанції на Харківщині 22 березня російськими балістичними ракетами, наголосивши, що "брак ППО в усіх регіонах відіграв вирішальну роль."

Дивіться також:

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Розсилка

Відео - найголовніше

Україна та Європа у 2025 році: які очікування.Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:14 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG